اخبار دانشگاه - آرشیو

پویش جمع آوری کمک های دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه مراغه برای مناطق سیل زده

پویش جمع آوری کمک های دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه مراغه برای مناطق سیل زده

کانون هلال احمر دانشگاه مراغه در راستای امداد رسانی به هموطنان مناطق سیل زده ی کشور، با همکاری و مشارکت اساتید، کارکنان و دانشجویان با برپایی ایستگاه در محوطه ی دانشگاه پویشی خداپسندانه را برگزار نمود.

ادامه مطلب
دانشگاه پیام نور میزبان کانون نهج البلاغه کلیه دانشگاه های کشور
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی خبر داد:

دانشگاه پیام نور میزبان کانون نهج البلاغه کلیه دانشگاه های کشور

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور گفت: دبیرخانه انجمن نهج البلاغه دانشگاه پیام نور با پیشنهاد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در آینده میزبان کانون نهج البلاغه کلیه دانشگاه های کشور می شود.

ادامه مطلب
مشارکت دانشگاهیان پیام نور در پویش ملی حمایت از سیل زدگان
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور:

مشارکت دانشگاهیان پیام نور در پویش ملی حمایت از سیل زدگان

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه امروز روز اتحاد، همدلی و وحدت کلمه و روز یاری رساندن به هموطنان سیل زده است، گفت: دانشگاهیان پیام نور با حضور در پویش ملی حمایت از سیل زدگان، با اهدای بخشی از حقوق خود، به یاری هموطنان سیل زده می شتابند. حجت الاسلام والمسلمین نبوی امروز در تجمع نمادینی که به همین منظور به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، سیج اساتید و کارکنان و معاونت اداری، مالی و عمرانی با حضور اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، افزود: خسارات ناشی از سیل بسیار جدی است و دانشگاهیان پیام نور نیز همگام با دیگر ارگان ها ، نهادها و نیروهای امدادی مردمی به هموطنان سیل زده کمک خواهند کرد. وی با اشاره به راه اندازی سامانه الکترونیکی کمک های نقدی دانشگاهیان پیام نور از خانواده بزرگ پیام نور در سراسر کشور دعوت کرد در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.

ادامه مطلب
کارگاه فرهنگی آموزشی گام دوم انقلاب ، اخلاق و معنویت در زنجان برگزار شد
با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری؛

کارگاه فرهنگی آموزشی گام دوم انقلاب ، اخلاق و معنویت در زنجان برگزار شد

کارگاه فرهنگی آموزشی گام دوم انقلاب ، اخلاق و معنویت در زنجان برگزار شد کارگاه فرهنگی آموزشی گام دوم انقلاب ، اخلاق و معنویت با حضورحجت السلام والمسلمین نبوی، اساتید ، کارکنان و دانشجویان این استان برگزار شد . حجت الاسلام والمسلمین نبوی در این مراسم ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه به ویژگی های اخلاقی و رفتاری حضرت عباس بن علی (ع) پرداخت و آن حضرت را به عنوان یک الگوی تمام برای زندگی امروز دانست . وی در این کارگاه ضمن تبیین اهداف بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب به نقش پررنگ دانشگاهیان در انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: در بخش دوم این بیانیه مقام معظم رهبری ضمن تبیین نقش اهل علم و دانشگاه به ضرورت اخلاق و معنویت در میان دانشگاهیان تأکید فرمودند . مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور با اشاره به ضرورت پالایش دل از رذایل اخلاقی به ۸ گام این اقدام حیاتی پرداخت و با بیان روش این امر مهم از طرق مختلف به اهمیت توفیق الهی ، توسل به ائمه اطهار ، عبرت از تاریخ ، بهره گیری از استاد ، توجه به دوستان معنوی ، توجه به رفتار دشمن ، خلوت گزینی و توبه اشاره کرد . دکتر علی محمدی رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان نیز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به حوادث طبیعی جاری در کشور پرداخت و ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان سیل در کشور به آمادگی این استان جهت کمک به استانهای آسیب دیده تأکید کرد . پس از سخنرانی آقای دکتر محمدی حضرت حجت الاسلام و المسلمین عنایت اله شامی رئیس شورای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان زنجان و مسئول جدید نهاد در دانشگاه پیام نور زنجان نیزضمن تشریح برنامه ها و وظایف دفتر نهاد نمایندگی در دانشگاه حفظ معنویت در دانشگاه راضروری دانست . در پایان این مراسم از کارکنان جانباز و شاغل در دانشگاه با اهدای هدایایی تجلیل شد .

ادامه مطلب