حضور فعال معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان در جشنواره ملی فرهنگ اقوام ایران

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۵:۲۴ کد : ۶۸۹۵۵ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۳۱۶
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان با ایجاد غرفه و برگزاری نشست های فرهنگی و ارایه دستاوردهای فرهنگی هنری دانشجویان در جشنواره ملی اقوام ایران حضوری فعال دارد
حضور فعال معاونت فرهنگی و اجتماعی  دانشگاه لرستان در جشنواره ملی فرهنگ اقوام ایران

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه لرستان، عصر روز یکشنبه، 18 اردیبهشت‌ماه در محوطه‌ی جنب قلعه تاریخی فلک‌الافلاک خرم‌آباد، جشنواره ملی فرهنگ اقوام ایران با حضور معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی (شالبافیان) و مدیران استان از جمله استاندار لرستان (زیویار) افتتاح شد.

در این جشنواره‌ی ملی، تعداد 25 استان کشور حضور دارند و دستاوردها و ظرفیت های مختلف و متنوع فرهنگی و اجتماعی خود را به نمایش می‌گذارند ، معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی‌اصغر شالبافیان و استاندار لرستان، فرهاد زیویار از غرفه‌های جشنواره ملی فرهنگ اقوام ایران به میزبانی خرم‌آباد از جمله غرفه‌های دانشگاه لرستان، بازدید کردند.

دانشگاه لرستان نیز به عنوان یک نهاد علمی، فرهنگی و اجتماعی، غرفه‌های خود را در این جشنواره برپا کرده است که این غرفه‌ها مورد بازدید معاون وزیر میراث فرهنگی و استاندار لرستان قرار گرفتند.

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور و استاندار لرستان ضمن بازدید از غرفه‌های متعلق به دانشگاه لرستان با دانشجویان هنرمند دانشگاه لرستان گفتگو کرد..

دکتر علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان و رئیس سازمان بسیج اساتید استان لرستان، در این بازدید، یک گزارش کار از چگونگی حضور فعال دانشگاه لرستان در این رویداد ملی، ارائه کرد.

دکتر نظری توضیح داد:«دانشگاه لرستان به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده است که در همه روزهای هفته‌ی گرامیداشت فرهنگ اقوام ایران که امسال به میزبانی خرم‌آباد برگزار می‌شود نشست‌های تخصصی و برنامه‌های متنوعی را اجرا نماید».

وی تشریح کرد:«دانشگاه لرستان متناسب با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان لرستان، با دعوت از صاحب‌نظران دانشگاهی متخصص حوزه‌های گوناگون، تلاش می‌کند در این جشنواره ملی، بسترهای ارتباط بین دانشگاه و جامعه برمبنای تحقق شعار سال، تقویت شود».

سرپرست دانشگاه لرستان افزود:«همچنین در بخش حضور سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در این جشنواره، دانشگاه لرستان کوشش می‌کند با رویکرد دانش‌بنیان، همکاری‌های خود را با کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در راستای کاهش نظام مسائل استان، گسترش بدهد».

گفتنی است جشنواره ملی فرهنگ اقوام ایران به میزبانی خرم‌آباد از تاریخ 18 تا 22 اردیبهشت‌ماه در محوطه‌ی جنب قلعه تاریخی فلک‌الافلاک برپاست/ مهدی امید خبرنگار فرهنگی .


نظر شما :