وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه بازدید از بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم:

فعالیت های دانش بنیان در حوزه مطالعات قرآنی و پژوهش های دینی و مذهبی در بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن ارائه شده است

۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۸ کد : ۶۸۶۴۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۲۷
دکتر محمدعلی زلفی‌گل، وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری شامگاه سه شنبه از بخش های مختلف بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بازدید کرد و با فعالین قرآنی به گفتگو پرداخت.
فعالیت های دانش بنیان در حوزه مطالعات قرآنی و پژوهش های دینی و مذهبی در بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن ارائه شده است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانى معاونت فرهنگى و اجتماعى، دکتر محمدعلی زلفی‌گل، وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه بازدید ازبیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، گفت: برگزاری نمایشگاهامسال با شرایطی که داشتیم به‌ خودی‌ خود حرکتی ارزشمند است. برپایینمایشگاه باعث می‌شود فرهنگ قرآنی وارد زندگی مردم شود و قرآن دراجتماع نمود داشته باشد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه قرآن از تنوع بالایی برخوردار است و برای همه سلایق و گروه های سنی فضاهای جذابی تدارک دیده شده است، گفت: در حوزه های فرهنگی، هنری، علمی و پژوهشی شاهد ارائه آثار ارزشمندی با موضوعات دینی و قرآنی هستیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ابراز مسرت از بازدید از بخش دانشگاهی  و حضور دانشگاهیان در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت : در بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن، شاهد ارائه فعالیتهای دانش بنیان در حوزه مطالعات قرآنی و پژوهش های دینی و مذهبی هستیم.

دکتر زلفی گل با تقدیر از خدماتی که در حوزه سلامتی، بهداشت، واکسیناسیون، طب ایرانی و مشاوره های پزشکی توسط دانشگاه های علوم پزشکی در بخش دانشگاهی ارائه شده است خواستار افزایش توجه به تحقیقات میان رشته ای قرآن و سلامت شد.

وزیر علوم همچنین در آیین رونمایی از «طرح ملی حفظ قرآن کریم» که با حضور حجت الاسلام و المسلمین رستمی رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در بخش دانشگاهی نمایشگاه برگزار شد گفت: در دانشگاه ها ظرفیت خوبی برای حفظ قرآن کریم وجود دارد و باید با برنامه ریزی مناسب زمینه را برای این منظور فراهم کرد.

بیست و نهمین نمایشگاه قرآن کریم با شعار «قرآن کتاب امید و آرامش» از۲۷ فروردین تا ۹ اردیبهشت در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاریاست.


نظر شما :