دیدار وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد

۱۴ دی ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۰ کد : ۶۶۰۷۶ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۳۷
دیدار وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه شهرکرد، شامگاه دوشنبه 13 دی 1400 دکتر محمد علی زلفی گل وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری پس از پایان ایین تکریم و معارفه  سرپرست دانشگاه شهرکرد با همراهی  غلامعلی حیدری استاندار چهارمحال و بختیاری، دکتر یاسر پیرعلی سرپرست دانشگاه شهرکرد،  حجت الاسلام دکتر سعید صفی مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهرکرد، مهندس جعفر مردانی معاون سیاسی امنیتی استاندار، دکتر عباس کارگر معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه شهرکرد، دکتر سعید کریمی  رییس سابق دانشگاه شهرکرد و دکتر محمد علی نظری سرپرست حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه شهرکرد  با  حجت الاسلام محمد علی نکونام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد در مصلی بزرگ شهرکرد دیدار و گفتگو کرد.

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با تاکید بر دوری دانشگاه از حواشی، گفت: انتظار می‌رود دانشگاه به فضای علمی، انسان‌پروری و اخلاق بیش از پیش بپردازد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام گفت: دانشگاه ظرفیت عظیمی در نظام جمهوری اسلامی است اما اینکه دانشگاه امروز تا چه میزان در حد و تراز نظام اسلامی است، باید گفت که هنوز فاصله وجود دارد و در حد ۴۲ سال در دانشگاه‌ها کار نشده است.

امام جمعه شهرکرد ادامه داد: درون انقلاب خیلی ظرفیت است و دانشگاه می تواند  بیش از این انسان تربیت کند و عرصه علم را رشد دهد و نخبه‌پروری کند اما در برهه‌هایی دچار حواشی دست و پاگیر شد که مانعی برای رسیدن به حد تراز انقلاب اسلامی بوده است

نماینده ولی فقیه در استان  گفت:  هر چه بیشتر بتوانیم دانشگاه را از حواشی دور و به فضای علمی، انسان‌پروری، کرامت انسانی و اخلاق هدایت کنیم بی‌شک ظرفیت‌های بیشتری را می‌توان خلق کرد.

امام جمعه شهرکرد خواستار نزدیک شدن هر چه بیشتر دانشگاه به جامعه شد و گفت: انتظار می‌رود دانشگاه بیش از پیش در خدمت صنعت، کشاورزی، تولید و به طور کلی جامعه باشد چرا که هرچه از جامعه دور شویم خسارت به بار می‌آید.

حجت الاسلام محمد علی نکونام به سنگ‌اندازی‌های دشمنان نظام نیز اشاره کرد و گفت: موانعی وجود دارد اما این اندازه دشمنی، عداوت و سنگ‌اندازی نشانه حقانیت نظام و انقلاب است و بی‌شک با بهره‌گیری از ظرفیت‌های درون می‌توان این موانع را از میان برداشت.

امام جمعه شهرکرد با تاکید بر الگوگیری از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: ایمان، تقوا، خوب زیستن و پاک زندگی کردن، نگاه جامع داشتن و دوری از تعصب از ویژگی‌های سردار سلیمانی است که می‌طلبد مدیران کشور الگوگیری کنند و موانع موجود آنها را از ادامه راه بازندارد.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ظرفیت‌های انسانی بسیاری در این استان وجود دارد، افزود: در عین حال کمبودهایی نیز در حوزه سخت‌افزاری و زیرساخت‌ها وجود دارد که می‌طلبد در این رابطه حمایت‌های انجام گیرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این دیدار قبل از سخنان حجت الاسلام محمد علی نکونام، ضمن تشکر از نماینده ولی فقیه در استان برای موافقت با برگزاری این دیدار  و تقدیر از استاندار گفت: من به احترام دکتر یاسر پیرعلی که فرزند شهید است در مراسم معارفه ایشان شخصا حضور پیدا کرده ام

دکتر محمد علی زلفی گل انتخاب یک فرزند شهید برای ریاست دانشگاه شهرکرد را فرصت استثنایی دانست و گفت: در این استان هم رییس دانشگاه شهرکرد، هم رییس دانشگاه فرهنگیان و هم رییس پارک علم و فناوری فرزند شهید هستند که این موضوع نوید این را می‌دهد که روح پرفتوح شهدا بر مدیریت این افراد حاکم باشد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این دیدار از استاندار چهارمحال و بختیاری خواست به دانشگاه و دانشگاه ها نگاه ویژه داشته باشند و انتظار این است که ا ستاندار و رییس دانشگاه شهرکرد برای پیش برد امور با هم هماهنگ باشند.

دکتر محمد علی زلفی گل با اشاره به درخواست دکتر یاسر پیرعلی برای باز گرداندن ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور  به دانشگاه شهرکرد، از استاندار خواست  پس از بررسی این موضوع ودر صورت امکان این ساختمان  به دانشگاه داده شود تا دانشگاه بتواند از آن جهت امور فناورانه خود استفاده کند.

 دکترمحمدعلی زلفی‌گل تصریح کرد: انتظار می‌رود از تجربیات مدیران قبلی نیز در جهت پیشبرد بهتر امور استفاده شود.

دکتر یاسر پیرعلی سرپرست دانشگاه شهرکرد نیز در این دیدار و قبل از سخنان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری  با اشاره به روحیه جهادی وزیر که پس از لغو سفر هوایی از راه زمینی به استان چهارمحال و بختیاری برای حضور در آیین تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه  شهرکرد حضور پیدا کرد، تقدیر و تشکر کرد.

 سرپرست دانشگاه شهرکرد گفت: امیدوارم در کارم بار علمی را از شهید چمران و بار عملی را از شهید حاج قاسم سلیمانی  داشته باشم وآن  را ملاک عمل قرار دهم  ودر کارم به صورت جهادی تلاش کنم و امید مورد اشاره مقام معظم رهبری را زنده نمایم.

دکتر پیرعلی افزود: وظیفه دانشگاه تولید علم است اما چون استان دارای شرایط خاص است دانشگاه ها باید به سمت کارآفرینی، مهارت آموزی و اشتغال زایی حرکت نمایند./فاطمه قربانی زاده


نظر شما :