جلسه قرارگاه مرکزی شهید علم الهدی برگزار شد

۰۶ دی ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۹ کد : ۶۵۸۲۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی گزارش تصویری
تعداد بازدید:۱۵۴
جلسه قرارگاه مرکزی شهید علم الهدی با حضور معاونین و مدیران فرهنگی و اجتماعی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دانشگاه‌های تحت نظر وزارت علوم و وزارت بهداشت، سازمان بسیج دانشجویی و جهاد دانشگاهی برگزار شد،
جلسه قرارگاه مرکزی شهید علم الهدی برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی، دکتر عبدالحسین کلانتری، در جلسه قرارگاه مرکزی شهید علم الهدی که با حضور معاونین و مدیران فرهنگی و اجتماعی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دانشگاه‌های تحت نظر وزارت علوم و وزارت بهداشت، سازمان بسیج دانشجویی و جهاد دانشگاهی برگزار شد، ضمن بیان اینکه اکنون زمان جنگ روایت‌ها است، تأکید کرد: در جنگ روایت‌ها باید از روایت اصیل دفاع مقدس بهره برد.

دکتر عبدالحسین کلانتری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به کارهای فرهنگی گسترده‌ای که در دانشگاه‌ها انجام می‌شود، گفت: بر اساس تحقیقات و پژوهش‌های صورت گرفته، تاثیرگذاری فعالیت‌های مرتبط با حوزه شهدا و دفاع مقدس از سایر فعالیت‌ها ماندگارتر است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تاکید بر اهمیت پرداختن به مکتب شهید سلیمانی، افزود: سعی می‌کنیم در وزارت علوم ترویج و گفتمان‌سازی ارزش‌های دفاع مقدس را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهیم که بخش عمده آن در راستای فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص «جهاد تبیین» خواهد بود.

دکتر کلانتری ضمن تاکید بر حمایت از طرح آموزشی شاگردان مکتب شهید سلیمانی (دوره شمس)، افزود: عملیات فرهنگی راهیان نور را باید براساس فرصت ها و ظرفیت های جدید بازطرحی نماییم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، با گرامیداشت روز شهدای دانشجو (۱۶ دی ماه) بیان کرد: در حوزه روایتگری علاوه بر استفاده از ظرفیت پیشکسوتان باید از تجربه میدانی کسانی که در اردوهای راهیان نور شرکت کرده‌اند هم استفاده شود. در این زمینه ضرورت شبکه‌سازی مخاطبان اردوها هم باید لحاظ شود.
 


نظر شما :