نشریات دانشجویی؛ عاملی مهم در بارور کردن فضای گفتمان دانشگاهی

در آرشیو مطبوعات آستان قدس رضوی ۱۱ هزار عنوان نشریه دانشجویی به همراه ۶۰ هزار نسخه نگهداری می‌شود که ۳۹ عنوان آن از نشریات کهن به شمار می رود.
۱۷ آذر ۱۴۰۰ | ۱۶:۴۰ کد : ۶۵۳۲۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۰۱
در یکصدوششمین برنامه سه‌شنبه‌های علمی فرهنگی آستان قدس رضوی و همزمان با روز دانشجو، قدیمی‌ترین نشریات دانشجویی، موجود در گنجینه رضوی معرفی و رونمایی ‌شد.
نشریات دانشجویی؛ عاملی مهم در بارور کردن فضای گفتمان دانشگاهی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانى معاونت فرهنگى و اجتماعى، به نقل از گنجینه رضوی  محمد هادی عسگری؛ مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سخنران وبیناری این مراسم گفت: نشریات دانشجویی پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از عرصه‌های مورد توجه فعالیت‌های فرهنگی و عاملی مهم در بارور کردن فضای بحث و گفتمان در دانشگاه‌ها محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: امروز نشریات دانشجویی به جایگاه بایسته و شایسته در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی رسیده است و ما از نشریاتی که پیرو اهداف متعالی انقلاب و ارتقای شاخصه‌های فرهنگی است، حمایت می‌کنیم.

عسگری؛ ایجاد حس مسئولیت، مدیریت فعالیت‌های فرهنگی و تیم‌سازی برای نقش آفرینی در حوزه‌های مختلف را از دستاوردهای نشریات برای دانشجویان برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا، سامانه جامع نشریات دانشجویی با هدف سهولت دسترسی طراحی و اجرا شد که در این سامانه تمامی نشریات منطبق با قوانین بارگذاری می‌شود.

در یکصدوششمین برنامه سه‌شنبه‌های علمی فرهنگی آستان قدس رضوی و همزمان با روز دانشجو، قدیمی‌ترین نشریات دانشجویی، موجود در گنجینه رضوی معرفی و رونمایی ‌شد.

 به گزارش گنجینه رضوی، جواد فرهمندنژاد؛ دبیر برنامه سه‌شنبه‌های علمی فرهنگی آستان قدس رضوی  گفت: در این مراسم که 16 آذرماه ساعت 8:30  برگزار شد، محمدهادی عسگری؛ مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر باغدار دلگشا؛ پژوهشگر تاریخ و استاد دانشگاه و ابراهیم حافظی، رئیس اداره مطبوعات سازمان کتابخانه‌ها به ایراد سخنرانی پرداختند.

وی همچنین به برگزاری  نمایشگاه نشریات دانشجویی در حاشیه این مراسم اشاره داشت و افزود؛ این نشریات به مدت یک هفته در سالن رونمایی های موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری به معرض دید عموم علاقه مندان قرار گرفته است. 

فرهمندنژاد در ادامه گفت: این برنامه همزمان از طریق لینکhttps://webinar.aqr.ir/farhangi  و یا صفحه @digital.aqr.ir در فضای مجازی پخش شد

در حاشیه برگزاری این مراسم مجموعه‌ای از نشریات دانشجویی قبل و پس از انقلاب در محل موزه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی در قالب نمایشگاه در معرض بازدید قرار گرفت.


نظر شما :