نماینده‌ی ولی‌فقیه در خوزستان:

دانشجویان مطالبه‌گر، از عملکرد مسئولان کشور شناخت دقیق داشته باشند

۱۷ آذر ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۷ کد : ۶۵۲۹۳ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۶۳
دانشجویان مطالبه‌گر، از عملکرد مسئولان کشور شناخت دقیق داشته باشند

نماینده ولی ‌فقیه در خوزستان با بیان اینکه مطالبه‌گری و آرمان‌خواهی دو موضوع بسیار مهم است که باید موردتوجه دانشجویان باشد، گفت: شناخت و کسب اطلاعات دقیق از عملکرد و ادله‌ی مسئولان جزو مهم‌ترین مباحثی است که دانشجویان مطالبه‌گر باید مدنظر خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدنبی موسوی‌فرد در دیدار با دانشجویان این دانشگاه که امروز (۱۵ آذرماه) به مناسبت روز دانشجو در تالار اجتماعات شهید مطهری دانشکده‌ی علوم برگزار شد، اظهار کرد: نشست‌های دانشجویی باید با حضور همه‌ی جریانات دانشجویی برگزار شود و نباید تنها یک جریان خاص در جلسات حضور داشته باشند.

وی بر لزوم نیازسنجی در جامعه توسط دانشجویان برای حل مشکلات جامعه تأکید کرد و افزود: جنبش‌های دانشجویی در حوادث گوناگون از قبل از انقلاب و پس از آن همواره در صحنه حضورداشته و پیشگام بسیاری از اتفاقات بوده‌اند.

نماینده‌ی ولی ‌فقیه در خوزستان ادامه داد: پیشرفت علمی کشور در همه‌ی عرصه‌ها که به واسطه دانشگاه‌ها محقق می‌شود، رمز موفقیت و کلید قدرت و استحکام درونی کشور است. این مسئله و پرداختن به علم، جزو مطالبات به‌حق مقام معظم رهبری و نظام مقدس اسلامی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی‌فرد با بیان اینکه علم اصلی‌ترین میدان رقابت در همه‌ی عرصه‌ها است، ادامه داد: اگر پیشرفت علمی به‌درستی رقم بخورد، قطعاً شاهد رشد و تعالی کشور خواهیم بود و مشکلات اقتصادی نیز برطرف خواهد شد.

نماینده‌ی ولی ‌فقیه در خوزستان با اشاره به اهمیت مطالبه‌گری توسط دانشجویان افزود: مطالبه‌گری باید در چارچوب خاص انجام شود. اگر خارج از چارچوب باشد قطعاً مسئله، نه مطالبه‌ی نظام و نه مطالبه‌ی مقام معظم رهبری خواهد بود؛ اگر مطالبه‌گری عمیق و مطابق دستورهای مقام معظم رهبری باشد، قطعاً می‌توانیم از آن نتیجه بگیریم.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان با بیان اینکه آرمان مورد مطالبه یک دانشجو باید عمیق و دقیق باشد، گفت: هرچه عمق مطالبه بیشتر باشد بهتر و جدی‌تر به آن توجه شده و شنیده می‌شود؛ اما اگر مطالبه‌گری سطحی باشد، دانشجو بهانه‌گیر و نق‌زن تلقی می‌شود.

وی با اشاره به بحث تحول در نماز جمعه ادامه داد: مطالبات مردم باید در خطبه‌های نماز جمعه طرح شود. مردم و دانشجویان می‌توانند به کمک ما بیایند و با طرح‌ها و بیان مطالبات صحیح، حلقه‌ی مفقوده‌ی نماز جمعه را بیابند و در این زمینه به ما کمک کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی‌فرد درباره‌ی صحبت‌های طرح‌شده در خصوص انتصابات مدیران در خوزستان افزود: از پل صراط رد نشوم اگر در انتصاب یک مسئول دخالت کرده باشم. من در هیچ انتصابی در استان خوزستان دخالت نکرده و نخواهم کرد. بعضاً هم اگر به سراغ ما بیایند، تنها گوش شنوا هستیم و موضوعات را می‌شنویم.

وی گفت: انقلاب و همه‌ی دولت‌ها در طول این سال‌ها در حد توان کار کرده‌اند؛ اما به علت مشکلات اقتصادی و شغلی جوانان، این عملکرد دیده نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز، در این دیدار که با میزبانی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، جمعی از دانشجویان بسیجی و برخی از اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های شهید چمران اهواز، علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز و دانشگاه آزاد اسلامی اهواز  به بیان دغدغه‌ها و مطالبات در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و همچنین مسائل سیاسی روز کشور پرداختند.

 


نظر شما :