بمناسبت فرا رسیدن روز دانشجو:

دکتر کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تشکل‌های دانشجویی دیدار کردند

۱۵ آذر ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۰ کد : ۶۵۱۸۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی گزارش تصویری
تعداد بازدید:۲۵۴
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با تشکل های دانشجویی (اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، اتحادیه انجمن های اسلامی دفتر تحکیم وحدت و اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی) بر لزوم آمادگی کامل دانشجویان در عرصه جهاد تبیین تاکید کرد.
دکتر کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تشکل‌های دانشجویی دیدار کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت عتف دکتر عبدالحسین کلانتری، به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو در دفاتر اتحادیه‌های تشکل های دانشجویی حضور پیدا کرده و با دبیران کل و اعضای اتحادیه‌های دانشجویی به گفت و گو پرداخت.

دکتر کلانتری در این دیدار ضمن تبریک روز دانشجو و تقدیر و تشکر از فعالیت‌های اتحادیه‌های تشکل‌های دانشجویی، به اهمیت این دیدارها توسط مسئولین با دانشجویان پرداخت و تاکید کرد که این دیدارها باید مساله محور، با برنامه و مداوم باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در زمینه اینکه پیشرانی تحول منحصر به جوانان است، افزود: دانشجویان به خاطر خلاقیت، نوآوری، مرزشکنی و ویژگی‌های منحصری که دارند باید پیشران تحول در کشور باشند و در گام دوم انقلاب اسلامی در عرصه های حکمرانی حضوری موثر داشته باشند.

دکتر کلانتری با تاکید بر اینکه شعار عدالت یکی از محوری‌ترین شعارهای نظام اسلامی است، تاکید کرد: جریان‌های دانشجویی باید صادقانه، منتقدانه و عالمانه مطالبه گر عدالت، فسادستیزی و مردم‌محوری باشند و در این زمینه به دولت کمک نمایند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، ضمن تاکید بر عمق‌بخشی به مبانی معرفتی اعضای تشکل های دانشجویی، بیان کرد: باید از فضای مجازی به خوبی در نشر ارزش‌ها و معارف انقلاب اسلامی استفاده مطلوب نماییم.

وی ضمن توجه دادن دانشجویان به مسئولیت اجتماعیشان، تاکید کرد: فعالیت‌های اجتماعی جهادی فوق العاده مهم است و حضور و پیگیری دانشجویان در زمینه مسائل زیست محیطی، مسائل پیش آمده در شرایط کرونا، مواسات و همدلی ستودنی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی با اشاره به مفهوم جهاد تبیین که توسط رهبر معظم انقلاب بیان شده است، افزود: دانشجویان به عنوان افسران جنگ نرم، با آگاهی از سواد رسانه‌ای و تسلط بر مبانی جنگ شناختی، باید آمادگی کامل در عرصه جهاد تبیین داشته باشند.

در این دیدارها، دبیران و اعضای اتحادیه‌های دانشجویی نظرات خود را پیرامون مسائل دانشگاه‌ها و کشور با معاون فرهنگی و اجتماعی و هیئت همراه طرح کردند.


( ۲ )

نظر شما :