معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛

آموزه های مکتب اهل بیت(ع) هویت ساز نسل جوان است

۲۶ مهر ۱۴۰۰ | ۰۷:۵۲ کد : ۶۴۲۳۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۵
همزمان با ایام شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع)، آئین اختتامیه چهارمین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان و هفتمین سوگواره ملی سفرتاصفر با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در دانشگاه قم برگزار شد.
آموزه های مکتب اهل بیت(ع) هویت ساز نسل جوان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به نقل از روابط عمومی دانشگاه قم،  دکتر غلامرضا غفاری در این مراسم طی سخنانی با اشاره به برنامه های متعدد فرهنگی در دانشگاه ها اظهار داشت:  در مجموعه فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها و نیز برنامه‌هایی که به دانشگاه‌ها ابلاغ شده، راهبرد اصلی ایجاد دانشگاه مطلوب و جامعه مطلوب بوده است.
وی ادامه داد: این راهبرد، راهبردی است که معطوف است به هویت بخشی نسل جدید در چارچوب آموزه‌های اعتقادی، هویت دینی و انقلابی دانشجویان که باید آن را همچنان تقویت کرد.
غفاری افزود: مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تا امروز روی این مسئله تاکید نموده که دانشجویان و دانش آموختگان باید بهره‌مند از هویتی باشند که ریشه در فرهنگ دینی ملی و انقلابی باشد، لذا بر این مبنا بسترهایی را برای ایجاد این امکان فراهم نمودیم تا بتوان توانمندی‌های لازم را در این زمینه ارتقاء دهد؛ چرا که باور داشته ایم اصل و اساس هویت دینی باید مبتنی بر آموزه‌های دینی و بنیان های اعتقادی ما باشد و این امر بیش از هر چیز در قرآن و عترت متجلی است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در ادامه سخنان خود بیان کرد: جشنواره قرآن و عترت، سوگواره ملی اربعین و نیز سایر برنامه ها و آئین های مذهبی و انقلابی را در سطوح مختلف  و علی رغم شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا به صورت بسیار وسیع و بر اساس تقویم تعریف شده اجرا کردهایم به نحوی که همه کنش گران عرصه فعالیت های دینی شاهد آن بوده اند. 
وی ادامه داد: اهتمام و همت و تلاش دانشگاه قم و همچنین هیئت رئیسه محترم در خصوص اجرای این برنامه‌ها به ویژه در چند سال اخیر قابل تقدیر بوده است همچنان که از شهر قم به عنوان پایگاه اهل بیت(ع) جز این انتظاری نبوده است.
غفاری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت:: می‌دانیم که حرکت سالار شهیدان در تاریخ و تمامی مناسبات ملی و میهنی ما نقش داشته و مستقیماً در هویت و تاریخ جامعه ما تاثیرگذار است و این سهم وقتی در مجموعه نسل جوان جدیت پیدا می‌کند اثرگذاری بیشتری می‌یابد، لذا این برنامه‌ها به صورت پیوسته باید مورد تحلیل، بررسی و پیگیری قرار گیرند که در مجموعه‌های دانشگاهی شاهد این موفقیت‌ها بوده‌ایم.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد: این قبیل برنامه‌ها روز به روز بیشتر و فعال‌تر شکل بگیرند و ما بتوانیم شاهد موفقیت‌ها و درخشش بیشتر جامعه دانشگاهی در این زمینه باشیم.


( ۱ )

نظر شما :