دانشگاه سوره با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ،رادیو نمایش و معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما برگزار می کند:

تحلیل «ادبیات نمایشی» در رادیو

۲۲ مهر ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۷ کد : ۶۴۱۷۲ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۵۷
دانشگاه سوره با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ،رادیو نمایش و معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما هم اندیشی برخط «تحلیل ساختار،محتوا و جایگاه ادبیات نمایشی در رادیو» برگزار مى کند.
تحلیل «ادبیات نمایشی» در رادیو

سلسله نشست های پژوهشی «تحلیل ساختار،محتوا و جایگاه ادبیات نمایشی در رادیو» به همت دانشگاه سوره با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ،رادیو نمایش و معاونت فضای مجازیسازمان صدا و سیما روزهای 27 و 28 مهرماه به شکل برخط در سامانه آموزشی دانشگاه سوره برگزار می شود. این برنامه به مناسبت یادکرد منویات مقام معظم رهبری در زمینه هنر نمایش که در سخنرانی های خود بر کارایی های بسیار این هنر تاکید ورزیده اند و همچنین از غفلت ها نسبت به این کارایی ها گلایمند بوده اند برگزار خواهد شد. همچنین به دلیل همزمانی آن با ورود نودانشجویان دانشگاه سوره بر شیوه های کارآفرینی هنر نمایش در رسانه های مختلف تاکید خواهد شد. دانشجویان ضمن آشنایی با کارایی های هنر نمایش زمینه های مختلف امکان بروز هنر خود را نیز خواهند شناخت. از سوی دیگر ادبیات نمایشی در رادیو که با اقبال عمومی مخاطبان رادیو روبه روشست در این نشست ها مورد واکاوی قرار گرفته و ضمن آسیب شناسی کوشیده خواهد شد تا بسترهای جدید این هنر برای علاقمندان معرفی شود. دانشگاه سوره در راستای وظایف آموزشی و پژوهشی خود سعی دارد تا با میزبانی این نشست ها همنشینی مناسبی بین اهالی هنر، رسانه و دانشگاه پدید آورد.

در این نشست ها جمعی از اساتید دانشگاه و هنرمند با سابقه رادیو به اراده سخنرانی خواهند پرداخت. نادر برهانی مرند، بهرام ابراهیمی،شهرام گیل آبادی، جواد پیشگر، ایوب آقا خانی، فرشاد آذرنیا، محسن سوهانی، امین رهبر و رامتین شهبازی سخنرانان این برنامه خواهند بود و امیررضا نوری پرتو نیز میزبانی و دبیری جلسات را برعهده دارد.

همزمان با پخش برخط این سخنرانی ها از سامانه آموزشی دانشگاه سوره به آدرس 

https://sibad.soore.ac.ir/v/show/radiotheater 

واحد سیار رادیو نمایش نیز با حضور در دانشگاه سوره برنامه ای زنده را به پخش سخنرانی ها اختصاص خواهد داد. ورود به سامانه مجازی برگزاری برنامه در آدرس بالا برای عموم علاقمندان آزاد خواهد بود.

 


نظر شما :