آئین بازگشایی دانشگاه‌ها با حضور رییس جمهوری برگزار شد

۱۹ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۷ کد : ۶۴۱۲۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی گزارش تصویری
تعداد بازدید:۱۲۰
مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه تهران برگزار شد.
آئین بازگشایی دانشگاه‌ها با حضور رییس جمهوری برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، محمدعلی زلفی‌گل و بهرام عین اللهی وزیران علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رؤسای دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران، سید سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سید محمد حسینی معاون امور مجلس رییس جمهوری ، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور، سید محمد مقیمی سرپرست دانشگاه‌ تهران و حسین قناعتی رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران،جمعی از اساتید، رتبه‌های برتر آزمون سراسری، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی و تعدادی از مسوولین و رؤسای دانشگاه‌های کشور و نمایندگان مجلس حضور داشتند.

 

مراسم سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها با حضور رییس جمهوری برگزار شد

 

دانشگاه باید اتاق فکر دولت باشد.رییس جمهوری در بخشی از سخنان خود در این مراسم دانشگاه را مرکز تحول کشور توصیف کرد و گفت: دانشگاه باید اتاق فکر دولت باشد.

آیت الله رئیسی افزود: کشور ما حتماً می‌تواند با همت بلند اساتید، پژوهشگران و همه خانواده بزرگ دانشگاه گام‌های بلندی در جهت ارتقا و علم و دانش و پیشرفت کشور بردارد.

وی با بیان این که ما در کشور نیازمند تحول هستیم، خاطرنشان کرد: این تحول حتما باید علم پایه باشد، اگر علم پایه نباشد، سلیقه می‌شود؛ نظرات و دیدگاه‌هایی می‌شود که هر مدیری یا مدیرانی در ادواری به آن اعتقاد پیدا می‌کنند و بعد از مدتی معلوم می‌شود که پایه علمی ندارد. باید مرکز تحول به عنوان یک ضرورت در کشور، دانشگاه باشد.

 

مراسم سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها با حضور رییس جمهوری برگزار شد

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با قدردانی از دانشگاه و نقش آن در مبارزه با ویروس، گفت: دانشگاه، اساتید دانشگاه و کادر درمان در این موضوع خوش درخشیدند؛ اما در این دانشگاه در کنار دستیابی به واکسن کرونا، دستیابی به درمان قطعی آن نیز باید در دستور کار قرار گیرد. حتماً از نگاه‌های نو در این زمینه استقبال شود.

رئیسی با تاکید بر لزوم توجه به سخنان نو، خلاقیت و ابتکارات اظهار کرد: نه فقط در حوزه درمان و پزشکی بلکه در همه حوزه‌ها باید به سخنان نو و اندیشه‌های نو توجه شود، همچنان که رهبر معظم انقلاب فرمودند جای نظریه پردازی و کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه است.

وی خاطرنشان کرد: نباید با نگاه نو و کسی که حرف نو، نگاه نو و نظریه جدید دارد، برخوردهایی شود حتی اگر دیگران به این نگاه نو نپرداختند؛ ما در همه علوم و دانش‌ها داریم که با گذشت زمان شاید سخنی از زبان شاگردی شنیده شود که از زبان استاد او شنیده نشده است.

در  این مراسم یک استاد به نمایندگی از اساتید دانشگاه‌ها و یک دانشجو نیز به نمایندگی از دانشجویان کشور درحضور رییس جمهوری صحبت کردند و رییس جمهوری در بخش پایانی مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت. این نخستین حضور آیت الله رئیسی در دانشگاه تهران پس از تصدی مسوولیت ریاست جمهوری است.

 

مراسم سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها با حضور رییس جمهوری برگزار شد

در ادامه این مراسم که به‌ صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، به ۲۶ نفر از برگزیدگان آزمون سراسری لوح تقدیر و جوایز اهدا شد.

 

                       دانلود گزارش تصویری مراسم بازگشایی رسمی سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور

 


( ۱ )

نظر شما :