معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم طی نامه ای خطاب به رؤسای دانشگاه ها:

دستورالعمل آئین نو دانشجویان را ابلاغ نمود

۰۳ مهر ۱۴۰۰ | ۰۷:۵۶ کد : ۶۳۸۹۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۰
در آستانه سال تحصیلی جدید، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، طی نامه ای به رؤسای دانشگاه ها دستورالعمل برپایی نو دانشجویان را ابلاغ کرد.
دستورالعمل آئین نو دانشجویان را ابلاغ نمود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری در این نامه ضمن گرامی داشت فرارسیدن بهار علم و دانش، سال تحصیلی را آغازی دیگر در شکوفایی و کسب معرفت دانسته است.

وی با اشاره به اینکه ورود به دانشگاه مرحله جدیدی در زیست آینده سازان کشور است، افزوده است: این مرحله گذار از دوران نوجوانی به جوانی است و این انتقال که نمادی از  خوداتکایی و مواجهه با افق های جدید را با خود به همراه دارد، از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و  نیازمند برنامه‌ریزی صحیح است.

 وی با تأکید بر دو مؤلفه دانشوری و فرهنگ دوستی که اساس فرآیند شکل گیری انسان دانشگاهی است، اضافه کرد: در این مرحله باید هویت جدید دانشجویان برای آنان به درستی باز تعریف شود و این امر یکی از مهم ترین رسالت دانشگاه است.

دکتر غفاری در بخش دیگری از این نامه آورده است: اکنون در آغاز تحصیلی جدید به سر می بریم، لازم است تا تمهیدات لازم جهت برپایی «آئین نودانشجویان» با هدف معرفی دانشگاه و فضای علم و دانش اتخاذ شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تأکید کرده است: با توجه تداوم شیوع همه گیری بیماری کرونا، ضروری است تا ضمن رعایت دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا ترتیبات لازم به منظور برگزاری این آئین به صورت ترکیبی از حضوری و مجازی فراهم شود.

گفتنی است: در بخشی از این دستورالعمل نیز، شیوه برگزاری  آئین نو دانشجویان متناسب با شرایط کرونایی تبیین شده است.


( ۳ )

نظر شما :