نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی مؤسسات غیرانتفاعی منطقه ۳ کشور با مدیرکل پشتیبانی امورفرهنگی و اجتماعى وزارت غلوم

۰۹ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۸ کد : ۶۳۴۸۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۶۶
اولین نشست معاونین فرهنگی مؤسسات غیرانتفاعی منطقه ۳ کشور هفتم شهریورماه ۱۴۰۰ با حضور مدیرکل محترم امورفرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و با حضور معاونین فرهنگی برخی از مؤسسات به میزبانی موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص) و به بصورت وبینار تشکیل شد.
نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی مؤسسات غیرانتفاعی منطقه ۳ کشور با مدیرکل پشتیبانی امورفرهنگی و  اجتماعى وزارت غلوم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانى معاونت فرهنگى و اجتماعى به نقل از روابط عمومی موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص) ، معاون فرهنگی و دانشجویی مؤسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص) خانم دکتر شیوا ولایتی به عنوان دبیر شورای هماهنگی معاونین فرهنگی و اجتماعی موسسات غیرانتفاعی منطقه 3 هدف از برگزاری این جلسات و نشست ها را هم فکری، همکاری، مشارکت و برنامه ریزی و انسجام بخشی برای انجام فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی مشترک بین مؤسسات غیرانتفاعی دانست و اظهار امیدواری کرد که با همکاری و هم فکری معاونین محترم فرهنگی مؤسسات غیرانتفاعی منطقه 3 اقدامات مؤثری جهت پیشبرد اهداف و رسالت تعیین شده انجام دهند. ایشان در بیان ضرورت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی ابراز داشتند که ریشه همه مشکلات در حوزه های مختلف حتی حوزه اقتصاد، مشکلات فرهنگی است. لذا دانشگاه ها رسالت دارند در کنار تربیت علمی و آموزشی دانشجویان بستر و زمینه را برای انجام فعالیت های فرهنگی فراهم نمایند و تربیت انسانهای متعهد، اخلاق مدار و مسئولیت پذیر را جزء اهم مسئولیت ها و وظایف خود قرار دهند چرا که ثمرات این گونه فعالیت های دانشجویان فراتر از مجموعه دانشگاه ها و در سطح جامعه نمود پیدا میکند و تجربه نشان داده است دانشجویانی که در کنار دغدغه درس و علم دغدغه فرهنگی دارند در جامعه از مسئولیت پذیری اجتماعی بالایی برخوردار بوده و منشأ خدمات و برجستگی های فراوان برای جامعه هستند. لذا سرمایه گذاری در بخش فرهنگی، تولید ارزش برای جامعه را به دنبال خواهد داشت. بنابراین امید است با حمایت معاونت محترم فرهنگی، دفتر کل آموزش های غیردولتی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دانشگاههای دولتی و با هم سویی و همنوایی تمام مؤسسات غیرانتفاعی بالاخص مؤسسات منطقه 3 شاهد تداوم و استمرار فعالیت های فرهنگی، اجتماعی در سطح جامعه باشیم.

در ادامه جناب آقای مهندس عسکری مدیرکل محترم پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، مؤسسات غیرانتفاعی را یک از مهم ترین ارکان های آموزش عالی دانست و بر فعالیتهای فرهنگی در مؤسسات تأکید کرده و یادآوری نمودند که مؤسسات باید در این مورد به رسالت خود به صورت ویژه عمل کنند.

ایشان ضرورت برگزاری این جلسات بصورت منطقه ای را اهمیت تشریک مساعی و همکاری بین مؤسسات در حل مسایل صنفی درسطح خرد و حل مسایل و مشکلات جامعه در سطح کلان دانست.

همچنین عمده ترین هدف برگزاری جشنواره ها را علاوه بر تجلی فضایل دانشجویان در حوزه های مختلف کمک به دانشجویان برای رسیدن به وحدت رویه و توانمندی لازم در حل مسائل پیرامون شان دانستند.

ضمنا یادآوری نمودند در مدیریت حوزه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان نیازمند مشارکت گسترده نخبگان علمی، فرهنگی و مذهبی هستند تا در ساماندهی و مدیریت مسایل اخلاقی و فرهنگی دانشگاه ها استفاده شود.

و نهایتا تدوین آیین نامه یا دستورالعمل کارنامه فرهنگی برای دانشجویان با هدف ترغیب دانشجویان به فعالیت های فرهنگی و سنجش میزان مشارکت دانشجویان در امورمربوطه را ضروری دانستند.

سپس برخی از معاونین فرهنگی مؤسسات حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود در مورد برنامه های فرهنگی موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی پرداختند.


نظر شما :