مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

رسالت دانشگاه‌ها، حل مشکلات جامعه و ایجاد نظم اجتماعی است

۱۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۵ کد : ۶۳۱۷۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی جشنواره هنر دیجیتال
تعداد بازدید:۲۵۳
مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در آیین اختتامیه سومین ملی هنرهای دیجیتال گفت: نگاه وزارت علوم معطوف به رسالت دانشگاه‌ها در حل مشکلات جامعه و استفاده از نخبگان برای ایجاد نظم اجتماعی است.
رسالت دانشگاه‌ها، حل مشکلات جامعه و ایجاد نظم اجتماعی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، محمد هادی عسگری افزود: ضرورت گفتمان‌سازی هنرهای دیجیتال به گونه‌ای که کیفیت زندگی شهروندان از راه آگاهی‌بخشی تضمین کند و در حالی که هر روز به ویژگی‌های دنیای دیجیتال افزوده میشود باعث گره‌خوردگی هنر و فناوری می‌شود.

مهندس عسکری افزود: هنر دیجیتال عرصه نوآوری و خلاقیت است و ضرورت دارد در این دو دهه دانشگاه مبانی لازم را فراهم کند تا زمینه‌های توسعه آکادمیک این رشته فراهم شود.

وی در ادامه گفت: دومین مزیت آن صرفه اقتصادی آن است زیرا عمدتاً قالبهای کلاسیک پرهزینه هستند و در دسترس بودن هنر دیجیتال کمک می کند پیام‌های کثیری به شهروندان ارسال کنیم و مشکل کووید ۱۹ نشان داد که هنرهای دیجیتال چقدر می‌تواند به تقویت مبانی اخلاقی و ایجاد نظم و رسیدن به بالندگی اجتماعی کمک کند. در حقیقت این هنر ابزار کاملی بوده و ظرفیت فراوانی دارد و نگاه ما به این رشته از محور‌هایی است که می‌تواند بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد


نظر شما :