دبیر سومین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال:

این جشنواره توانست در ۱۱ رشته آثار مهمی را داوری کند

۱۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۳ کد : ۶۳۱۷۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی جشنواره هنر دیجیتال
تعداد بازدید:۱۹۹
دبیر سومین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال در آیین اختتامیه این جشنواره گفت: طبق تقسیم‌بندی جدید، جمع‌آوری آثار برگزیده، در ۵ بخش و ۱۷ رشته انجام و ۱۱ رشته از میان رشته‌ها را به عنوان رشته‌های بخش مسابقه رقابتی اعلام شد که در هر ۱۱ رشته آثار مهمی به جشنواره ارسال و این آثار توسط هیات انتخاب مورد گزینش قرار گرفت و توسط ۶ گروه از داوران نقد شد.
این جشنواره توانست در ۱۱ رشته آثار مهمی را داوری کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دبیر این جشنواره در آیین اختتامیه گفت: جمع‌آوری آثار برگزیده در ۵ بخش دستکار دیجیتال در عکس، گرافیک دیجیتال، طراحی‌های تصویر فراکتال، نقاشی دو بعدی و سه بعدی، هوش مصنوعی و هنرهای دیجیتال بینار رشته‌ای برگزار شد.

دکتر علیرضا رزازی فر افزود: جشنواره سوم در قیمت میزگردها و سخنرانی ها تمرکز اصلی بر روی رشته های جدید و بخشی که نیاز به طرح آنها در جامعه هنری و علمی کشور بود انجام داد.

وی ادامه داد: در کنار مباحث هنری جشنواره در دو بخش ویژه به طرح مباحث مهم کشور اقدام کرد بخش اول با موضوع و هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی که ما از آن به بالندگی اجتماعی یاد می کنیم و بخش دوم که از آن با عنوان سلامت در دوران کرونا و پس از کرونا یاد می کنیم که با پیشنهاد شبکه سلامت سیمای جمهوری اسلامی به بخشهای مسابقه جشنواره افزوده شد.

دکتر رزازی‌فر اظهار داشت: از میان مجموع آثار ارسال شده به دبیرخانه ۵۱۳ اثر واجد شرایط شناخته شد و پس از داوری ابتدایی ۱۸۴ اثر توسط هیات انتخاب جشنواره برای حضور در بخش رقابتی پذیرفته شد که این آثار شامل ۱۷ اثر دستکاری دیجیتال در عکس، ۳۲ اثر گرافیک، ۲۶ اثر نقاشی دیجیتال، ۳۳ اثر موشن گرافیک، ۴۰ اثر انیمیشن، ۱۱۰ اثر فیلم کوتاه واجد جلوه های ویژه دیجیتال، ۷ اثر بازی ،۵ اثر طراحی وب و ۱۴ اثر ویدیو آرت است.

وی اظهار داشت: در بین بخش‌های که برای قسمت رقابتی جشنواره در نظر گرفته شده هیات انتخاب دو بخش طرح های تصویری فراکتال و طرح های نمایشی دیجیتال هیچ اثری برای ورود به جشنواره شایسته نبود.

در نهایت این جشنواره با تمام مشکلات مالی و شرایط بحرانی کرونا به روشنی راه خود را یافت و این امر بیشتر از هر چیز مرهون جامعه دانشگاهی گرد آمده در حول یکی از مستعدترین دانشگاه های کشور یعنی دانشگاه دامغان بود.


نظر شما :