اولین همایش «شهرهایی برای مردم» به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار شد

۱۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۵ کد : ۶۳۱۵۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۳
اولین همایش ملی "شهرهایی برای مردم" با همکاری دانشگاه گیلان و شهرداری رشت در تاریخ ۵ و ۶ مرداد ماه ۱۴۰۰ در پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان برگزار شد.
اولین همایش «شهرهایی برای مردم» به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه گیلان، در مراسم افتتاحیه این همایش؛ دکتر سیدهاشم موسوی رئیس پژوهشکده گیلانشناسی دانشگاه گیلان ضمن برشمردن اهداف برگزاری این همایش، بر ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی شهر تاکید کرد و از مسولین خواست تا در سیاستگذاری های شهری به ابعاد حسی و عاطفی پروژه های فنی و عمرانی بیشتر توجه شود.

دکتر سیدمحمد احمدی شهردار رشت هم در این همایش؛ ضمن تشکر از تلاش های برگزارکنندگان این همایش گفت: "شهر برای مردم" شهری است که با ایجاد بستر فعالیتهای فیزیکی، تعاملات اجتماعی، کاهش بار منفی زیست محیطی را برای شهروندانش به ارمغان آورد.

شهردار رشت ضمن تاکید به برخی از پروژه های شهری این اقدامات را در راستای همین مفهوم قلمداد کرد.

دکتر رضا علیزاده دبیر علمی همایش مذکور و عضو هیات علمی پژوهشکده گیلان شناسی هم ضمن تقدیر از همیاران برگزاری این همایش در دانشگاه گیلان و اداره نوسازی و تحول اداری و اداره مطالعات و پژوهش شهرداری رشت گفت: ۵۸ مقاله در ۸ محور به دبیرخانه همایش ارسال شد که پس از داوری های علمی در نهایت ۴۷ مقاله که شامل ۲۵ مقاله به صورت سخنرانی و ۲۲ مقاله به شکل پوستر مورد پذیرش قرار گرفت که مقالات پذیرفته شده در چهار پنل مختلف توسط پژوهشگران و اساتید ارائه شد.


نظر شما :