با حضور دکتر غفاری، سرپرست سازمان امور دانشجویان و معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم،

خوابگاه خیّرساز دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد

۰۹ تیر ۱۴۰۰ | ۰۷:۳۵ کد : ۶۲۶۴۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۹۹
خوابگاه موقوفه حسین ناصر اسلامی دانشگاه صنعتی امیر کبیر، با حضور دکتر غفاری، سرپرست سازمان امور دانشجویان و معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، با ظرفیت اسکان ۴۰۰ دانشجو افتتاح شد.
خوابگاه خیّرساز دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر غلامرضا غفاری در این آیین افتتاح گفت: اهتمام خیّرین به ساخت خوابگاه‌های دانشجویی افزایش یافته است و با کمک خیّرین شاهد توسعه امکانات رفاهی دانشگاه‌ها هستیم.

وی افزود: در ابتدا باید از کمک‌های دکتر حسین ناصر اسلامی، خیر و واقف خوابگاه دانشجویی تشکر کنیم که مسیر ناهموار را طی کردند تا مسیر تحصیل دانشجویان هموار شود.

دکتر غفاری ادامه داد: امروزه تاثیر کمک خیرین در امر دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی توسعه پیدا کرده و واقعیت امر این است که شاهد حضور خیرین برای توسعه امکانات رفاهی در دانشگاه‌های کشور هستیم و همین امر موقعیت تازه‌ای را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا بهتر بتوانند به تحصیل خود ادامه دهند.

در ادامه، حسین ناصر اسلامی، نیکوکار و واقف خوابگاه دانشجویی گفت: من خوشحال هستم که امروز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ایده را به محصول تبدیل می‌کنم و با توجه به اینکه من در سال ۱۳۳۴ به آلمان رفتم، اما تمام همتم این بود که برای کشورم بتوانم کاری مفید انجام دهم و امروز با توجه به پس اندازی که طی این سال‌ها داشته ام، تصمیم گرفتم که در کشور ایران خوابگاهی برای دانشجویان محروم آماده کنم تا دانشجویان بتوانند با امکانات رفاهی به تحصیل خود ادامه دهند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم اظهار داشت: با افتتاح خوابگاه پسرانه موقوفه در این دانشگاه ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی ۳۰ درصد افزایش یافته است.

دکتر سید احمد معتمدی در مراسم افتتاح خوابگاه موقوفه دکتر حسین ناصرالاسلامی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: خوابگاه با ارزشی در اختیار دانشگاه قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشجویان با استعداد از مناطق محروم در این دانشگاه تحصیل می کنند و یکی از برنامه‌های راهبردی دانشگاه افزایش امکانات رفاهی برای دانشجویان است.

وی ادامه داد: امروزه با کمک خیرین امکانات رفاهی دانشگاهی افزایش یافته و تاکنون چهار خوابگاه از سوی خیرین برای دانشجویان صنعتی امیرکبیر ساخته شده است، دو خوابگاه مربوط به سال‌های گذشته بوده و یک خوابگاه با کمک خیرین بازسازی شده و چهارمین خوابگاه امروز افتتاح شده است.

دکتر معتمدی گفت: با توجه به حمایت‌های خیرین هم اکنون خوابگاه رتبه ۴ و ۵ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر وجود ندارد و همه خوابگاه‌های این دانشگاه در رتبه‌های ۱ تا ۳ قرار دارند.

وی با بیان اینکه با افتتاح این خوابگاه موقوفه ۳۰ درصد ظرفیت خوابگاه دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزایش یافته است گفت: این خوابگاه با کیفیت خوبی ساخته شده و نزدیک دانشگاه است و امکانات حمل و نقل عمومی برای دانشجویان فراهم شده است امیدواریم با کمک خیرین ساخت خوابگاه‌های دانشجویی توسعه پیدا کند.

خوابگاه موقوفه پسرانه دکتر حسین ناصرالاسلامی در زمینی به مساحت هزار و ۱۰۰ متر مربع، در ۷ طبقه و ۴۲ واحد ساخته شده و در این خوابگاه پسرانه قرار است ۴۰۰ دانشجوی دوره دکتری ساکن شوند.

دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم افتتاح این خوابگاه گفت: از ابتدای مسئولیت خود موضوع خوابگاه های دانشجویی را اولویت خود قرار داده ام.

وی افزود: در این راستا برنامه راهبردی برای تعمیر، بازسازی و ساخت خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه تدوین شد و براساس این برنامه راهبردی،  ساخت و بازسازی خوابگاه های دانشگاه انجام شد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: دانشجویان این دانشگاه جز دانشجویان با استعداد هستند بنابراین برای ارتقا علمی آنها باید زیرساخت های لازم از جمله خوابگاه ها توسعه یابند. دکتر معتمدی خاطرنشان کرد: در ابتدای فعالیت من در دانشگاه در برخی اتاق های بزرگ خوابگاه های این دانشگاه ۱۰ تا ۱۵ دانشجو سکونت داشتند که امروز تعداد نفرات خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه به استاندارد رسیده چراکه خوابگاه های این دانشگاه توسعه یافته است.

وی اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از بودجه دانشگاه و کمک خیرین اقدام به بازسازی و توسعه خوابگاه های دانشجویی خود کرده است و درحال حاضر ظرفیت خوابگاه های این دانشگاه ۴۰ درصد رشد یافته است.

دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وسرپرست سازمان امور دانشجویان نیز در این مراسم گفت: در سال های اخیر خیرین و سرمایه های کشور نسبت به امر آموزش عالی توجه بسیار داشتند که این امر یک نعمت بشمار می رود. وی تاکید کرد: با کمک خیرین و سرمایه های کشور بسیاری از زیرساخت های دانشگاه ها از جمله خوابگاه ها و آزمایشگاه ها بازسازی و توسعه یافته اند.

رئیس سازمان امور دانشجویان خاطرنشان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور است که توسعه زیرساخت های این دانشگاه نقش بسزایی در توسعه علمی کشور خواهد داشت.

دکتر حسین ناصرالاسلامی واقف خوابگاه پسرانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم گفت: همواره سعی داشتم که کمک اساسی به کشور خود انجام دهم که توسعه سطح علمی کشور یک کمک اساسی بشمار می رود زیرا توجه به استعدادهای کشور منشا اثر خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: من خود را مدیون ملت ایران می دانم و بسیار خوشحالم که توانستم در ساخت خوابگاه پسرانه این دانشگاه مشارکت داشته باشم.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیر کبیر، این خیر خوابگاه ساز ساکن کشورآلمان است. در پایان این نشست، لوح قدردانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از خدمات نیکوکار و خیّر آموزش عالی، دکتر حسین ناصر اسلامی توسط دکتر غفاری به وی اهدا شد.


نظر شما :