مدیر کل فرهنگى و اجتماعى وزارت علوم:

بیش از ۱۵ هزار اثر به نهمین جشنواره رویش دانشگاهی ارسال شد

۱۶ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۰:۲۸ کد : ۶۲۱۷۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۸
«محمدهادی عسکری» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره اطلاعات آماری نهمین جشنواره ملی رویش دانشگاهی، اظهار داشت: نهمین جشنواره ملی رویش از هشتم خرداد ماه آغاز شد و تا ۲۰ خرداد ماه با برگزاری آیین اختتامیه در دانشگاه علامه طباطبایی به پایان می رسد
بیش از ۱۵ هزار اثر به نهمین جشنواره رویش دانشگاهی ارسال شد

وی با بیان اینکه تاکنون ۷۰ دانشگاه، جشنواره رویش دانشگاهی را برگزار کرده اند، گفت: ۸۶ دانشگاه هم در جشنواره ملی رویش حضور یافتند و ۵ هزار و ۳۸۵ کانون فرهنگی و اجتماعی آثار خود را در سامانه جشنواره به ثبت رساندند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تعداد آثار رسیده به این جشنواره از سوی کانون های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها را ۱۵ هزار و ۵۳۷ اثر اعلام کرد.

به گفته عسکری، در بخش آثار فردی، هزار و ۳۶۲ اثر و در بخش آثار گروهی تعداد ۲۱۶ اثر ارسال شده است.

وی تعداد ایده های کانونی را هم ۱۲۶ اثر اعلام کرد.

عسکری درباره تعداد داوران این جشنواره گفت: تعداد داوران بخش ارزیابی کانونی ۶۶ نفر، تعداد داوران بخش ارزیابی آثار ۲۷ نفر، تعداد داوران بخش ارزیابی ایده سه نفر و تعداد داوران بخش مسوولیت اجتماعی سه نفر در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، فراخوان نهمین جشنواره رویش دانشگاهی از آذرماه ۹۹ آغاز و مرحله دانشگاهی این جشنواره در بازه زمانی آذرماه ۹۹ تا فروردین ماه ۱۴۰۰ در ۷۰ دانشگاه برگزار شد.

وزارت علوم در توافق با برخی دستگاه ها از جمله صندوق کارآفرینی امید از ایده های کسب و کار این جشنواره حمایت می کند.  از دیگر حمایت ها می توان به نمایش آثار برگزیده جشنواره در نمایشگاه های هفته فرهنگ جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف اشاره کرد که این امر طبق تفاهم نامه ای با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی محقق شده است.


( ۱ )

نظر شما :