جلسه شورای هماهنگی سومین کنگره ملی شهدای دانشجو برگزار شد

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۹ کد : ۶۱۷۰۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی گزارش تصویری
تعداد بازدید:۴۷۴
در این جلسه گزارش فعالیت های صورت گرفته در مرحله دانشگاهی کنگره ارائه شد و برخی از ناهماهنگی ها و مشکلات اجرایی مورد بررسی قرار گرفت.
جلسه شورای هماهنگی سومین کنگره ملی شهدای دانشجو برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانى معاونت فرهنگى و اجتماعى وزارت علوم، به منظور هماهنگی فعالیت های سومین کنگره ملی شهدای دانشجو، اولین جلسه شورای هماهنگی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاون سازمان بسیج دانشجویی و دبیر سومین کنگره، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی، رئیس بسیج اساتید وزارت علوم و سایر دست اندرکاران اجرای کنگره برگزار شد.
دکتر غفاری در این جلسه با تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان به اهمیت اقدامات سازمان بسیج دانشجویی در خصوص گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: فعالیت های مرتبط با موضوع شهدا و دفاع مقدس (همچون کنگره ملی شهدای دانشجو  و اردوهای راهیان نور) جزو معدود فعالیت هایی می باشد که همه سازمان ها و مجموعه ها با دیدگاه های مختلف و سلایق متفاوت را با اشتیاق در کنار هم و دور یک میز جمع می کند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با تاکید بر لزوم قدرشناسی از مقام شامخ شهدای دانشجو خواستار همکاری و هم افزایی همه مجموعه ها در استان های  مختلف و استفاده از کلیه امکانات برای اجرای با شکوه این رویداد ملی شد. 
در ادامه جلسه گزارش فعالیت های صورت گرفته در مرحله دانشگاهی کنگره ارائه شد و برخی از ناهماهنگی ها و مشکلات اجرایی مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه همچنین احکام قائم مقام شورای سیاست گذاری، دبیر، دبیر شورای سیاست گذاری و دبیر اجرایی شورای سیاست گذاری کنگره ملی شهدای دانشجو و همچنین، دبیر، دبیر اجرایی و مسئول دبیرخانه کنگره سومین کنگره ملی شهدای دانشجو از طرف وزیر علوم، تحقیقات و فناوری (رئیس کنگره ملی شهدای دانشجو) اعطا شد. 
در متن این احکام آمده است:
" امید است که با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از سیرۀ اهل بیت و انفاس طیبۀ شهدا و با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های موجود در راه معرفی و تبیین سیرۀ شهدای دانشجو، این اسوه‌های مقاومت و ایثار، موفق باشید."
گفتنی است سوّمین کنگره ملی شهدای دانشجو که از مهرماه 1399 همزمان با آغاز چهلمین سالگرد دفاع مقدس در دانشگاههای کشور آغار شده است، دارای سه مرحله دانشگاهی، استانی و ملی است و طی دو دوره گذشته نتایج و دستاوردهای ارزشمندی به همراه داشته است. کنگره ملی شهدای دانشجو توسط دانشگاههای تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دبیری سازمان بسیج دانشجویی برگزار می گردد.


نظر شما :