با حضور مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم در شهرکرد انجام شد؛

از سامانه نگارستان دانشگاه شهرکرد رونمایى شد

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۳ کد : ۶۱۴۰۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۶
آیین تجلیل از برگزیدگان مرحله دانشگاهی نهمین جشنواره ملی رویش و سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت و همچنین رونمایی از سامانه نگارستان دانشگاه شهرکرد با حضور مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم برگزار شد.
از سامانه نگارستان دانشگاه شهرکرد رونمایى شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانى معاونت فرهنگى و اجتماعى وزارت علوم به نقل از روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، آیین تجلیل از برگزیدگان مرحله دانشگاهی نهمین جشنواره ملی رویش و سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت به‌صورت برخط و با حضور مهندس محمدهادی عسگری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فنآوری، دکتر سعید کریمی رییس دانشگاه شهرکرد، حجت‌الاسلام دکتر سعید صفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهرکرد و جمعی از نمایندگان انجمن‌های علمی دانشجویی و کانون های فرهنگی، هنری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در این آیین ضمن قدردانی از تلاش‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهرکرد در برگزاری این جشنواره‌ها گفت: دانشگاه یک سازمان معطوف به خیر عمومی و نبض حیات سیاسی و فرهنگی اجتماعی جامعه است، دانشگاه علاوه بر تقویت نظم اجتماعی، می‌تواند تولید و تقویت‌کننده اعتماد اجتماعی نیز باشد.

مهندس محمد هادی عسگری با اشاره به اینکه سامانه نگارستان دانشگاه شهرکرد زیرساخت مناسبی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی است، افزود: امروزه موضوعات مربوط به امور دیجیتال در زندگی انسان گسترش پیدا کرده است و ضرورت دارد از ظرفیت فناوری‌های ایجاد شده بهره کافی ببریم.

رییس دانشگاه شهرکرد نیز در این آیین گفت: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های مجموعه دانشگاهی، برگزاری فعالیت‌های فرهنگی و علمی ازجمله جشنواره‌های رویش و حرکت است که دانشگاه شهرکرد تمام تلاش خود را در برگزاری این فعالیت‌ها دارد و شرایط کنونی هم تأثیری بر روند اجرای این برنامه‌ها نداشته است.

دکتر سعید کریمی در ادامه گفت: افزایش تجارب و جامعه پذیری دانشجویان، نوآوری، پویایی از مهم‌ترین نتایج جشنواره بین المللی حرکت و جشنواره ملی رویش است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهرکرد نیز در این آیین ضمن قدر دانی از ایجاد بستر برای انجام فعالیت های فرهنگی دانشجویان گفت: دانشجویان در کانون ها و انجمن های علمی خالصانه و جهادی بدون هرگونه سیاسی‌کاری یا نگاه مادی فعالیت می‌کنند.

حجت‌الاسلام دکتر سعید صفی در ادامه گفت: دانشجو مؤذن جامعه است و امروز مؤذن جامعه درجایی که ببیند واجبی در حال فراموشی است باید ورود کند.
دکتر کرامت الله سعیدی نیز در سخنانی گفت: با وجود شرایط موجود، فعالیت‌های فرهنگی و هنری دانشجویی متوقف نشد و با قدرت ادامه پیدا کرد و در سال گذشته تا کنون حاصل تلاش انجمن‌های علمی، کانون‌های فرهنگی و هنری و تشکل‌های دانشجویی، بیش از ۶۰۰ فعالیت فرهنگی و اجتماعی است و این فعالیت‌ها ادامه خواهد داشت.

در پایان از برگزیدگان مرحله دانشگاهی نهمین جشنواره ملی رویش و سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت با اهدا لوح تقدیر شد و از سامانه نگارستان(سامانه جامع فعالیت‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه شهرکرد ) به آدرس http://negarestan.sku.ac.ir رونمایی شد.


نظر شما :