مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛

انجمن های علمی دانشجویی در دانشگاه ها باید در افزایش اشتغال پذیری دانش آموختگان دانشگاه ها سهم جدی داشته باشند

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹ کد : ۶۰۸۷۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی جشنواره حرکت
تعداد بازدید:۳۴۷
محمدهادی عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در آیین پایانی سیزدهمین جشنواره بین المللی حرکت که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، گفت: انجمن های علمی دانشجویی در دانشگاه ها باید در افزایش اشتغال پذیری دانش آموختگان دانشگاه ها سهم جدی داشته باشند.
انجمن های علمی دانشجویی در دانشگاه ها باید در افزایش اشتغال پذیری دانش آموختگان دانشگاه ها سهم جدی داشته باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین که با حضور وزیر علوم برگزار شد، مهندس عسکری در سخنانی اظهار داشت: دانش آموختگان دانشگاه ها برای ورود به بازارکار و مشارکت در حل مسائل واقعی جامعه، لازم است در دوران دانشجویی تجربه مشارکت در شناسایی و حل مسائل واقعی را داشته باشند.
وی افزود: پیش نیاز این موضوع این است که دانشجویان صلاحیت های مشارکت در تیم های کلان و متمرکز واقعی را به دست آورند و در موقعیت های واقعی کار بتوانند کار بینی کرده و اعتماد به نفس کافی و صلاحیت حل مساله را به صورت توأمان به دست آورند.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: برای اینکه موضوع به خوبی هدایت شود باید از مشارکت استادان مشاوری استفاده شود که هم تجربه حل مسائل واقعی جامعه را داشته باشند و هم به عنوان یک راهبرفرهنگی مسائل اجتماعی و فرهنگی دانشجویان را هدایت کنند.
وی افزود: براین اساس اعتقاد دارم بر اساس یک سیاست فرابخشی و با مشارکت سایر حوزه ها، حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم باید دو فرایند پروژه یابی را در حوزه مسائل فرهنگی و مسائل علمی و تخصصی دنبال کند و به اقتضای مأموریت دانشگاه ها این مسائل را بین تیم های دانشجویی توزیع و با توانمندی سازی دانشجویان، آنها را برای ایفای نقش و رسالت راهبردی آینده آماده کند.
عسکری گفت: دانشجویان با فعالیت در انجمن های علمی دانشجویی هم صلاحیت های فنی وحرفه ای پیدا می کنند و هم واجد یک حیات توسعه یافته فرهنگی و اجتماعی شده و با انگیزه ای بالا در صدد حل نیاز های واقعی جامعه برآمده و جامعه نیز به دانش آموخته ای با این مشخصات نیاز دارد و به طور قطع اشتغال پذیری این دانش آموختگان افزایش می یابد.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: ارتقای نسل انجمن های علمی دانشجویی و کمک برای حضور جدی انجمن ها در زیست بوم مبتنی بر دانایی و توانایی یکی از پروژه های محوری اداره کل فرهنگی و اجتماعی در حوزه انجمن های علمی دانشجویی است و مقدمات پیگیری و اجرایی شدن آن به عمل آمده است.
وی در پایان سخنان خود گفت: انتخابات تمام انجمن های علمی دانشجویی در دانشگاه های کشور و همچنین انتخابات اتحادیه های علمی دانشجویی نیز برگزار شده و نمایندگان دانشجویی در شورای پشتیبانی و نظارت انجمن ها نیز برگزیده و سامانه جامع با باشگاه دانشجویان ایران نیز آماده است و امیدوارم شاهد نقش آفرینی جدید انجمن های علمی دانشجویی در دانشگاه ها باشیم.


نظر شما :