دهمین نشست سالانه کارشناسان کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی برگزار شد

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۹:۱۹ کد : ۶۰۶۶۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۴
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در دهمین نشست سالانه کارشناسان کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی گفت: عرصه کانون های فرهنگی به واسطه تنوع، خلاقیت و نیز ایجاد امکان مشارکت گسترده دانشجویان از مهم ترین عرصه های فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها است
دهمین نشست سالانه کارشناسان کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانى معاونت فرهنگى و اجتماعى به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری در این نشست که صبح امروز و به صورت بر خط برگزار شد، در سخنانی با تأکید بر نقش کارشناسان در پیش برد فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها اظهار داشت: کارشناسان فرهنگی دانشگاه ها به عنوان محور فعالیت های فرهنگی ایفای نقش می کنند.
وی با ابراز خرسندی از حضور در جمع کارشناسان کانون های فرهنگی دانشگاه های سراسر کشور و شنیدن دیدگاه ها و نقطه نظرات آنان گفت: شیوع بیماری کرونا و رعایت دستورالعمل ها نبایستی مانع از تجدید دیدار در قالب نشست های مجازی شود هرچند که این شرایط گرمای دیدار حضوری با همکاران پر تلاش حوزه فرهنگی دارا نیست.
دکترغفاری با قدردانی از فعالیت های ارزنده کارشناسان کانون های فرهنگی به ویژه در ایام شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: کارشناسان فرهنگی دانشگاه ها در این ایام با بهره گیری از توانمندی، خلاقیت و کارآمدی خود سعی در زنده نگه داشتن حیات فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها نمودند و در این زمینه بسیار موفق بوده اند.
وی فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها را واجد تنوع و پیچیدگی هایی دانست که متفاوت با فعالیت در سایر بخش های دانشگاه ها دانست و تأکید کرد: با وجود سختی ها، پیچیدگی ها و مشکلات کار فرهنگی در دانشگاه ها، این عرصه پویایی و حلاوت خاص خود را داراست.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در ادامه سخنان خود با بیان پیگیری های انجام شده در خصوص ارتقای جایگاه سازمانی کارشناسان کانون های فرهنگی گفت: بارها و در جلسات مختلف پیگیر وضعیت شغلی و جایگاه سازمانی همکاران حوزه فرهنگی بوده و همچنان نیز بر آن پافشاری می کنم.
وی با اشاره اقدام برخی از دانشگاه ها در ادغام معاونت های فرهنگی و دانشجویی اظهار داشت: همان طور که وزیر محترم علوم نیز تأکید نمودند در مسأله ادغام معاونت های فرهنگی و دانشجویی، اصالت با حوزه فرهنگی است و قرار است بخش های خدماتی فعالیت های دانشجویی به صورت متمرکز به سازمان امور دانشجویان محول شود.
دکترغفاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشد چشم گیر فعالیت کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی اظهار داشت: عرصه کانون های فرهنگی به واسطه تنوع، خلاقیت و نیز ایجاد امکان مشارکت گسترده دانشجویان از عرصه های مهم فعالیت های فرهنگی دانشگاه هاست که در سال های اخیر مورد توجه و تأکید مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی ستاد وزارت علوم و نیز مسؤلان دانشگاهی بوده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، مجموعه های دانشجویی و از جمله کانون های فرهنگی را عرصه ای برای تمرین و بازیگری دانشجویان در پذیرش نقش های اجتماعی دانست و افزود: با این ویژگی بایستی فضا برای فعالیت و کنش گری دانشجویان فعال در کانون های فرهنگی باز باشد.
دکترغفاری ادامه داد: در همین راستا عرصه فعالیت های فرهنگی که میدان کار خلاقانه است، نبایستی با آئین نامه ها و دستور العمل های دست و پا گیر محدود شود.
وی در پایان تأکید کرد: با این وجود پیگیری ها برای اصلاح ضوابط کلی فعالیت کانون های فرهنگی در شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و نیز راه اندازی مجمع های تخصصی کانون ها در حال انجام است و امیدواریم طی ماه های آینده شاهد پیشرفت در این زمینه ها باشیم.


نظر شما :