افتتاح یادمان شهدا و مراسم یادبود

برگزاری مراسم یادبود شهدای گمنام دانشگاه صنعتی بیرجند و افتتاح یادمان شهدا

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۶ کد : ۶۰۴۷۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۸۱
در چهارمین سالروز رجعت پیکر مطهر شهدای گمنام دانشگاه صنعتی بیرجند، در مراسمی معنوی- فرهنگی ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان عزیز، بنای یادمان شهدای گمنام دانشگاه افتتاح شد.
برگزاری مراسم یادبود شهدای گمنام دانشگاه صنعتی بیرجند و افتتاح یادمان شهدا

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه صنعتی بیرجند، در این مراسم که به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و همراهی سایر بخش‌های دانشگاه برگزار شد، فرماندهان سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی، مسئولین دانشگاه‌های استان، جمعی از مسئولین استان و تعداد کثیری از اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه حضور داشتند.

ریاست دانشگاه صنعتی بیرجند در این مراسم ضمن خوشامدگویی به مهمانان، حضور دو شهید که هر دو در زمان شهادت ۱۷ سال بیشتر نداشتند را مایه خیر و برکت دانشگاه و موجب ایجاد شور و نشاط و معنویت در فضای دانشگاه دانست. هاشمی تاکید کرد این شهدا برای اسلام و وطن شهید شدهاند و نماد ایثار و از خود گذشتگی در جامعه میباشند.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) استان نیز در این مراسم مسجد و مقبره شهدا را مکان‌های مقدسی برای وصل شدن به معبود و ایجاد حال معنوی خوب عنوان کرد. علی قاسمی اظهار امیدواری کرد نسل جوان و فرهیخته و دانشگاهیان بیش از پیش با شهدا انس گرفته و با الگو گرفتن از آنها در مسیر تعالی قدم بگذارند.

در ادامه، مراسم معنوی ذکر مصیبت و روضه‌خوانی شهدای گمنام دانشگاه توسط مداح اهل‌بیت، حاج‌آقای نارمنجی برگزار شد. همچنین از دست‌اندرکاران و کارکنان دانشگاه که در زمینه طراحی و ساخت یادمان شهدای گمنام و مسجد دانشگاه نقش داشته‌اند تقدیر شد.


در این مراسم، بنای یادمان شهدای گمنام دانشگاه صنعتی بیرجند افتتاح شد. این یادمان به همت دفتر نظارت بر طرح
های عمرانی دانشگاه و با حمایت استانداری خرسان جنوبی و اداره کل حفظ آثار و نشر دفاع مقدس خراسان جنوبی با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ریال در مدتی کمتر از شش ماه با سازه‌ای بتنی به  ارتفاع ۸ متر در زمینی مربعی به ابعاد ۷  متر مربع به سبک ایرانی - اسلامی احداث شده است.

خاطرنشان می‌گردد در انتهای مراسم، کلنگ احداث صحن مسجد امام رضا (ع) به زمین زده شد. هم‌اکنون شبستان مسجد راه‌اندازی شده و انتظار می‌رود صحن مسجد تا اول تیرماه، سالروز میلاد امام رضا (ع) تکمیل و آماده افتتاح گردد.


لینک دانلود فایل

نظر شما :