مراسم آغاز فعالیت برخط «پویش همکاشت» برگزار شد

۰۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۷ کد : ۶۰۳۳۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۰۷
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم آغاز فعالیت برخط «پویش همکاشت» که امروز (چهارشنبه)در محل این وزارت برگزار شد، اظهار داشت: با تفکر هر دانشجو؛ کاشت یک نهال، طبعا تحول خوبی در محیط‌زیست صورت خواهد گرفت و این امر تبدیل به خیر عمومی خواهد شد که آمیخته با تاکیدات دین مبین اسلام نیز هست.
مراسم آغاز فعالیت برخط «پویش همکاشت» برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانى معاونت فرهنگى و اجتماعى به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین که معاون اداری مالی و مدیریت منابع، مدیرکلنظارت بر طرح های عمرانی و مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی این وزارت نیز حضور داشتند، دکتر غفاری با اشاره به فعالیت‌های خوبی که تحت عنوان «مدیریت سبز» در دانشگاه‌ها انجام گرفته است، گفت: دو مجموعه تخصصی کانون‌ها که در حوزه محیط زیست فعالیت دارند و انجمن‌های علمی تخصصی که ذیل رشته‌های محیط زیستی کار می‌کنند، در زمینه توسعه فضا سبز و درختکاری فعال هستند.

وی افزود: در جشنواره حرکت که در سال گذشته به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار شد، دانشگاه شهید چمران اهواز در مسائل زیست‌محیطی بسیار فعال بود و به طور کلی دانشگاه‌ها نقش سرمایه‌آفرینی دارند و دارایی ایجاد می‌کنند. این دارایی‌ها تربیت نیروی متخصص، تولید علم و دانش، انجام فعالیت‌های پژوهشی و ایجاد سرمایه‌های اجتماعی زیست محیطی در دو عرصه شناختی و کنشگری است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خاطرنشان کرد: سرمایه زیست‌محیطی در بعد شناختی ایجاد فرهنگ‌سازی و توجه مردم به محیط‌زیست است و در بخش کنشگری اقدامات و رفتارهایی که در جهت بهبود وضعیت محیط‌زیست صورت می‌گیرد. با تفکر هر دانشجو کاشت یک نهال طبعاً تحول خوبی در زمینه محیط‌زیست صورت خواهد گرفت و این امر تبدیل به خیر عمومی خواهد شد که آمیخته با تاکیدات دین مبین اسلام نیز هست.

در پایان این نشست و با حضور دکتر غفاری و دکتر نظرپور به صورت نمادین و با کاشت دو بذر پویش همکاشت به شکل رسمی اغاز شد.


نظر شما :