محمد هادی عسکری در آیین رونمایی از پوستر جشنواره ملی «جهاد سپید»:

با ایثار و از خود گذشتگی کادر درمان و همراهی مردم و نیکوکاران توانستیم بخشی از مشکلات و آسیب هایی جامعه را مدیریت کنیم

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۵ کد : ۶۰۱۱۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۵۲
از پوستر ، تندیس و تمبر جشنواره ملی جهاد سپید دانشگاه فنی و حرفه ای استان گلستان رونمایی شد
با ایثار و از خود گذشتگی کادر درمان و همراهی مردم و نیکوکاران توانستیم بخشی از مشکلات و آسیب هایی جامعه را مدیریت کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی به نقل ازروابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان گلستان، «سرکار خانم دکتر محبوبه کشیری» صبح (شنبه 25 بهمن) در آیین رونمایی از پوستر، تمبر، و تندیس جشنواره ملی «جهاد سپید» اظهار کرد: با بیان هنر دانشگاهیان در تلاش هستیم که با این جشنواره از کادر سفید پوش خط مقدم مقابله با کرونا که خوش درخشیدند قدردانی کنیم.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان گلستان در این مراسم گفت: بیماری شایع و همه گیری کرونا باعث شد تا کادر درمانی با رشادت برای سلامت مردم تلاش کنند، بی تردید این رشادت ها و ایثاگری ها به نسل جوان و آینده کشور منتقل می شود. 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان گلستان ابراز داشت: دیوارنگاری، پوستر، تصویرسازی، کاریکاتور، طراحی لباس و عکاسی از بخش های این جشنواره به شمار می رود. کادر درمانی، دورهمی های خانوادگی، کودکان، حامیان و خیرین حوزه سلامت، جهش تولید در حوزه سلامت، خلاقیت و نوآوری در برگزاری آیین ملی و مذهبی در شرایط کرونا، آموزش، سرگرمی، اطلاع رسانی، جلوه های حوزه سلامت و کرونا در فضای مجازی، روضه های خانگی و فرصت ها و تهدیدهای کرونایی و محیط زیست از محورهای این جشنواره است.

وی افزود: علاقمندان تا 7 اردیبهشت ماه برای ارسال آثار به این جشنواره فرصت دارند و زمان اعلام نتایج نهایی و اختتامیه آنلاین جشنواره در اردیبهشت ماه  سال 1400 در نظر گرفته شده است. رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان گلستان یادآور شد: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت دانشگاه فنی و حرفه ای استان گلستان مراجعه کنند.

« محمد هادی عسکری» در آیین رونمایی از پوستر جشنواره ملی «جهاد سپید» اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا نظام سلامت دنیا به دلیل مرموز بودن این ویروس دچار شک بزرگی شد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در  ادامه سخنانش گفت: با گذشت زمان با ایثار و از خود گذشتگی کادر درمان و همراهی مردم و نیکوکاران توانستیم بخشی از مشکلات و آسیب هایی که به جامعه وارد شده بود را مدیریت کنیم.

عسکری بابیان اینکه هنوز تبعات روانی ویروس کرونا برجامعه حاکم است، متذکر شد: با فراخوانی که مقام معظم رهبری برای مواسات داشتند، اقشار مختلف جامعه نشان دادند برای مواسات و همدلی ظرفیت های عظیمی وجود دارد.

وی افزود: باید جشنواره ملی جهاد سپید به گونه ای باشد که به جایگاه دانشگاهیان نیز توجه شود و باید بتوانیم قید دانشگاه اجتماعی را به همکاران خود گوشزد نماییم.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم  متذکر شد: در این دوران خطیر باید به حوزه جسمی و روانی شهروندان اهتمام شود و دانشگاه ها نیز تلاش کنند خدمات خوبی را به جامعه عرضه کنند.

 دکتر دستگردی، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فنی و حرفه ای ضمن تبریک حلول ماه رجب و همچنین یوم الله ۲۲ بهمن به میهمانان و میزبان از حضور دکتر عسکری مدیرکل  فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و  دکتر زائری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت بهداشت و سایر مدیران استانی استان گلستان، تقدیر و تشکر کردند. دانشگاه فنی حرفه ای از اولین روزهای شروع کرونا در اسفندماه سال گذشته نسبت به همراهی و همدلی با کاردرمانی  کشور نسبت به تولید محصولات پزشکی از قبیل لباس برای کادر درمانی، ماسک و همچنین مواد ضدعفونی کننده در راستای مسئولیت های اجتماعی خود اقدام نموده است، ایشان در ادامه فرمودند: موضوع تقدیر، تشکر و حمایت از کادر دلسوز، زحمتکش و مخلص درمانی کشور در برنامه های مختلف این دانشگاه  برنامه ریزی شد است و دفتر برنامه ریزی فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای، برنامه های متعددی برای این موضوع تدارک دیده است یکی از برنامه هایی که برنامه ریزی و اجرا شد، جشنواره فرصت سازی کرونایی بود که در آن جشنواره از جانباز مدافع سلامت تقدیر به عمل آمد و در همه مراکز کشور موضوع تقدیر از جامعه پزشکی و کادر درمان در دستور کار قرار گرفت .در همین راستا به پیشنهاد دانشگاه فنی حرفه ای استان گلستان جشنواره جهاد سپید به منظور حمایت و قدرشناسی از کادر درمان برنامه ریزی شد و توسط معاونت فرهنگی دانشگاه فنی حرفه ای و دفتر برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فنی حرفه ای حمایت های لازم از این جشنواره به عمل آمد تا فرصت دیگری برای حمایت و قدرشناسی از کادر درمان صورت پذیرد. با توجه به استقبال گسترده و بازخورد بسیار مثبت از طرف خانواده دانشگاه فنی حرفه ای و همچنین سایر دانشگاه های کشور و و اعلام حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت بهداشت شورای سیاستگذاری جشنواره نسبت به  برگزاری هر چه باشکوه تر این رویداد در سال ۱۴۰۰ اقدام می نماید.

در ادامه، « دکتر حسن زائری لطف» در آیین رونمایی از پوستر جشنواره ملی «جهاد سپید» اظهار کرد: زبان هنر همواره  می تواند اثرگذاری بیشتری داشته باشد، در کرونا با چالش های زیادی رو به رو هستیم و پیمایش هایی در بحث رعایت پروتکل های بهداشتی شاید اثر بخشی بیشتری داشته باشد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت بهداشت به حضور محافل دانشگاهی در بحث کرونا اشاره کرد و ادامه داد: دانشگاه ها در بحث پیشگیری و مقابله با کرونا از زبان هنر برای کاهش هنجارهای اجتماعی کرونا می تواننداقدام نمایند.

زائری بیان کرد: چالش عمده ای برای رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه رو به رو بودیم و شاید برخی کرونا را باور نداشتند و یا اینکه کرونا را جدی نمی گرفتند .به هر روی جای برگزاری این جشنواره در حوزه کرونا خالی بود.

دانشگاه فنی و حرفه ای استان گلستان و دانشگاه علوم پزشکی ظرفیت بسیارخوبی در حوزه اشاعه فرهنگ پیشگیری از کرونا دارد. مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: اساتید بزرگی در ایام کرونا از کادر درمان از دست دادیم که افراد بزرگی بودند و امیدواریم بتوانیم روزی بر این بیماری غلبه کنیم و جشنواره را به صورت حضوری برگزار کنیم.

در پایان از اولین خانواده شهید سلامت استان گلستان شهید دکتر عبدالله عباسی، تقدیر به عمل آمده و از پوستر، تمبر، و تندیس جشنواره ملی فرهنگی هنری جهاد سپید رونمایی گردید.

 


نظر شما :