دکتر غفاری در نشست شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی:

فعالیت‌های دینی؛ حیطه همراهی و یکپارچگی دستگاه‌های فرهنگی

تعداد بازدید:۲۷۷
هفتاد و سومین جلسه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که عصر امروز برگزار شد، میزبانی سی و ششمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاه‌های کشور به یکی از مجموعه‌های وزارت علوم سپرده شد.
فعالیت‌های دینی؛ حیطه همراهی و یکپارچگی دستگاه‌های فرهنگی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایکنا؛ هفتاد و سومین جلسه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی عصر دوشنبه، ششم بهمن‌ماه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی و دیگر اعضای شورا برگزار شد.

غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی-اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این این نشست اظهار کرد: یکی از مواضعی که بیشترین همراهی و یکپارچگی را با یکدیگر داریم، حوزه فعالیت‌های دینی است و در صدر آن‌ها جشنواره مربوط به قرآن است. همیشه در بین دستگاه‌های مختلف این حوزه، اتفاق نظر و اجماع را داشتیم که امیدواریم با قدرت و قوت بیشتری ادامه داشته باشد.

وی افزود: ما سه سال پیش میزبان جشنواره قرآن سراسری در مشهد مقدس بودیم و سال بعد در شیراز و امسال هم وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی متولی برگزاری آن شد، اما در این بین جشنواره‌های مربوط به وزرات علوم را هم داشتیم. سه سال پیش دانشگاه زنجان میزبان این جشنواره‌ها بود و سال‌های بعد دانشگاه قم میزبان بود که فرصت این را داشتیم تا از بیانات ارزشمند علمای شهر قم بهره‌مند شویم.

معاون فرهنگی-اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه امروز چهل فعالیت قرآنی در جهت مشارکت بیشتر دانشجویان و علاقه‌مندان به این حوزه پیش‌بینی شده است، گفت: اقدام دیگر ما در جهت جذب به فعالیت‌های قرآنی، این است که صاحبان پایان‌نامه و رساله‌هایی که در زمینه قرآن تولید می‌شود، دعوت کنیم و از بین آن‌ها برگزیدگانی را مشخص و تقدیر کنیم.

در ادامه، حجت‌الاسلام رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه میزبانی سی و ششمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاه‌های کشور به یکی از مجموعه‌های وزارت علوم سپرده شده است، گفت: امیدواریم که سال آینده در بحث اصلاح محور‌ها با رعایت پروتکل‌ها شاهد جشنواره حضوری و پررونق‌تری باشیم. البته در مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌ها و همچنین در بخش فرهنگی، ضعف وجود دارد که باید بیشتر به آن پرداخته شود. همچنین باید سعی کنیم تا مجموعه‌های فعال قرآن و عترت را بیشتر معرفی کنیم و در هر دوره فعال‌ترین‌های این بخش‌ها را برای ترغیب بیشتر به فعالیت‌های قرآنی معرفی و تقدیر کنیم؛ لذا امیدواریم جشنواره پیش‌رو تحولاتی روبه جلو و متناسب با فعالیت‌های آینده را داشته باشد. بر همین اساس، میزبانی برگزاری دوره بعدی جشنواره به وزارت علوم سپرده شد.


نظر شما :