نشست شورای عمومی دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی برگزار شد

۰۶ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۶ کد : ۵۹۶۴۹ اخبار ستادی گزارش تصویری
تعداد بازدید:۲۱۰
نشست شورای عمومی دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی امروز(دوشنبه) با حضور دکتر فکری مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی و کارشناسان این دفتر برگزار گردید.
نشست شورای عمومی دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی؛ نشست شورای عمومی دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی امروز(دوشنبه) با حضور دکتر فکری مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی و کارشناسان این دفتر برگزار گردید.

دراین نشست عمومی، دکتر فکری ضمن خیر مقدم و معرفی کارشناسان جدید دفتر، پیش نویس طرح جامع مطالعات و پژوهش های فرهنگی و اجتماعی را معرفی کرد. بی‌گمان یکی از مهم‌ترین و بنیادی‌ترین امور مرتبط با برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری در همه عرصه‌ها بویژه عرصه‌های فرهنگی که به درستی می‌توان آن را عرصه فعالیت‌های نرم‌افزاری نامید، بررسی مسائل و پژوهش‌های راهبردی در خصوص ابعاد گوناگون موضوعات مطرح در حوزه فرهنگ و اجتماع است. از مرحله مسأله‌شناسی تا گردآوری اطلاعات و طبقه‌بندی و سامان‌دهی آن‌ها برای نیل به تحلیل و ارائه راهکارها همگی زنجیره پیوسته یک فرایند پژوهشی در این زمینه هستند. شاید به گمان برخی پرداختن مکرر به این دسته از مسائل دیگر زمینه‌ای برای تحقیق و پژوهش در این باره را باقی نگذاشته است. اما به جهت نو شدن شرایط و زمینه‌هایی که مسائل فرهنگی در آن شکل گرفته و رشد و نمو می‌نمایند و نیز پدیدآمدن مسأله‌های جدید ضرورت تحقیق و مطالعه در این عرصه را همچنان ماندگار می‌سازد. این ضرورت وقتی که مرتبط با بخش ویژه‌ای از جامعه که اصطلاحاً آن را جامعه دانشگاهی می‌نامیم و آن را برخوردار از دو ویژگی تحرک و پویایی و نیز ظرفیت‌های بالای آگاهی می‌دانیم، همراه شود اهمیت انجام چنین مطالعاتی افزایش می‌یابد.

دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی در راستای مأموریت خود در طرحی با عنوان طرح جامع مطالعات و پژوهش‌های فرهنگی با استفاده از ظرفیت کارشناسی این دفتر در صدد است تا مجموعه‌ای از مطالعات فرهنگی را در ارتباط با دانشگاه‌ها بویژه در عرصه‌هایی که فعالیت کمتری انجام گرفته تولید و جهت استفاده فعالان فرهنگی دانشگاه‌ها در اختیار آنان قرار دهد.

در ادامه این نشست کارشناسان به بیان نقطه نظرات و موارد پیشنهادی پرداختند. در پایان این جلسه نظرات و پیشنهادات به جمع بندی نهایی رسید.


( ۱ )

نظر شما :