پیام وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری به مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام در دانشگاه سمنان

۲۲ دی ۱۳۹۹ | ۱۶:۴۱ کد : ۵۹۳۶۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰
دکتر منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری نیز به مناسبت مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام در دانشگاه سمنان پیامی صادر کرد که دکتر نصیری رئیس دانشگاه سمنان آن را در این مراسم قرائت کرد
پیام وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری به مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام در دانشگاه سمنان


متن پیام دکتر غلامی به این شرح است .
مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا .
)
در میان مومنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده اند ؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند و بعضی دیگر در انتظارند ؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند .


درود و سلام بر روان پاک عزیزانی که بر عهد خود ماندند و با نثار جان خود الگویی جاودانه برای پویندگان مسیر الهی شدند .برگزاری مراسم تشییع و تدفین شهیدان عزیز در دانشگاه سمنان تقارن مبارک و میمونی با ایام سوگواری دخت پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و اولین سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی دارد ؛ که خود امر مبارکی است ؛ این ایام را گرامی می دارم ، بی گمان یاد و نام شهیدان بر تارک تاریخ حیات انسانیت جاودان است ؛ سیره و آموزه های آنان رهنمای انسان های مومن و آزاده بوده و خواهد بود .شهیدان با رشادت های خود برگ زرینی در تاریخ همیشه جاودان ایران رقم زدند و چراغی پیش پای همه عاشقان راه حق و حقیقت نهادند . پیشرفت و تعالی یک کشور در وجود و تقویت انسجام ، وفاق ملی ، روحیه فداکاری و ایثار است .
جامعه فاقد روحیه ایثار ، فداکاری و از جان گذشتگی، جامعه ای است فاقد روح و گرمای اجتماعی ، شهیدان با گذشت و مایه گذاشتن از جان عزیز خود همواره طراوت آفرین بوده اند . شهیدان با دل استوار از ایمان و توکل به پروردگار در برابر تمام لشکر آرایی و ماشین نظامی دشمن استقامت ورزیدند ، قلبشان نلرزید ، اراده شان سست نشد و تردید در آنها راه پیدا نکرد ، مظلومانه ولی مقتدرانه به فیض شهادت نائل شدند. درود و سلام خداوند بر روان و ارواح پاک و طیبه آنها باد ، وظیفه خود می دانم در کمال احترام ، سلام و درود فراوان برای مادران ، پدران و دیگر بستگان شهیدان عزیز ؛ به ویژه شهیدانی که امروز تشییع و تدفین می شوند داشته باشم که چنین فرزندانی را در دامان خود پرورانده و در غیاب آنها صبر و بردباری را آزمودند . خداوند نگهدارتان و عزتتان مستدام .

منصور غلامی
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری

 


نظر شما :