با حضور وزیر علوم در مسجد دانشگاه تهران؛

مراسم سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت محسن فخری‌زاده برگزار شد

۱۳ دی ۱۳۹۹ | ۱۷:۳۶ کد : ۵۹۲۵۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۰۵
مراسم سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت محسن فخری‌زاده روز شنبه با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و دکتر نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در مسجد این دانشگاه، برگزار شد.
مراسم سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت محسن فخری‌زاده برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در این مراسم که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان جلوه‌هایی از وجوه رفتاری سردار سلیمانی، گفت: شخصیتی که هم از نظر شخصیت و هم از نظر رفتار، الگوهای بسیاری برای معرفی دارد، چه میزان به آن توجه شده است؟ یک سال از شهادت این مرد سپری شده است، شایسته است مجموعه‌های علمی ما به این امر توجه کنند.
وی تصریح کرد: از دانشگاه‌ها و مراکز علمی، پروراندن، بسط دادن، برجسته‌سازی و معرفی جلوه‌هایی از الگوهای رفتاری و اخلاقی عملی به جامعه انتظار می‌رود، که در وجود چنین شخصیتی وجود دارد.
دکتر نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران نیز در ادامه این مراسم گفت: عملکرد شهید سلیمانی در دوران حیات بسیار درخشان بود و جالب اینکه بعد از شهادت ایشان نیز تأثیرات آن عملکرد، مضاعف شد.

وی در ادامه ضمن تأیید سخنان دکتر رستمی، افزود: هیچ‌گاه جامعه‌ای که تبدیل به ملت شده باشد، نمی‌تواند فاقد الگو و اسطوره باشد. الگوها و اسطوره‌ها جهت و افق را نشان می‌دهند و همواره فرصتی هستند برای کسانی که در مقابل دوراهی می‌خواهند تصمیم بگیرند.
رئیس دانشگاه تهران ضمن تأکید بر اینکه وظیفه دانشگاه تحلیل و بررسی علمی و آگاهانه از رویدادها است، گفت: چیزی که رویدادها را پایدار می‌کند و عمق و اثرش را بیشتر می‌سازد، همین تحلیل‌های دقیق علمی است.
وی خاطرنشان کرد: پس از شهادت سردار سلیمانی ادبیات زیادی تولید و منتشر شد. اما این باید با بررسی‌های دقیق‌تر و عالمانه‌تر تعمیق پیدا کند.
دکتر نیلی احمدآبادی با اشاره به اینکه پایان‌نامه و رساله را برای بررسی موضوعات و رسیدن به مرزهای جدید و درک بهتر اتفاقات انجام می‌دهیم، تصریح کرد: حتماً باید موضوعات درباره این دو شهید، اتفاقات قبل و بعد از شهادت ایشان موضوع پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها باشد.
وی در پایان گفت: گرچه اخلاص و ایمان نقش اساسی در موفقیت این عزیزان داشته است، اما نمی‌توان نسبت به نقش علم مدیریت و توانمندی مدیریتی ایشان در موضوعات غافل شد.


نظر شما :