جلسه گفت و شنود فعالان تشکل‌های دانشجویی با معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد

۰۹ آذر ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۱ کد : ۵۸۳۹۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۹
جلسه گفت و شنود فعالان تشکل‌های دانشجویی با معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران به‌صورت برخط برگزار شد.
جلسه گفت و شنود فعالان تشکل‌های دانشجویی با معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش دفتر ارتباطات و امور رسانه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، نشست دانشجویان فعال در حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ به صورت بر خط برگزار شد.

دبیران کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی، انجمن‌های علمی دانشجویی و فعالان نشریات دانشجویی به همراه دکتر محمدعلی زارع چاهوکی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی و کارشناسان اداره مشارکت‌های فرهنگی و اجتماعی اداره کل فرهنگی و اجتماعی در این جلسه حضور داشتند.

دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در این جلسه و در ابتدای صحبت خود، با نام بردن جمعی از اساتید درگذشته دانشگاه تهران بر اثر ویروس کرونا، یاد آن‌ها را گرامی داشت. همچنین وی در این جلسه ضمن تشکر از حضور و مشارکت دانشجویان فعال فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در این جلسه؛ از تلاش‌های مدیران و کارشناسان حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تقدیر کرد و افزود: شهادت می‌دهم؛ همکاران ما با تمام خطرهایی که وجود داشت؛ با تعهد و عشق و علاقه کارهای دانشجویان را دنبال می‌کنند و واحدهای فرهنگی تا پیش از این تعطیلی‌ها، فعال‌ترین واحدهای دانشگاه بودند.

وی با تأکید بر اثرگذاری شیوع ویروس کرونا بر وضعیت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، ارزیابی خود را از فعالیت دانشگاه در این ایام مثبت اعلام کرد و افزود: حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه به خوبی توانسته است، فعالیت خود را با شرایط تطبیق دهد و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، خلأها و کاستی‌های موجود را حل کرده و از بین ببرد.

دکتر مجید سرسنگی، با اشاره به مشخص نبودن پایان قطعی این وضعیت، بر امتداد برنامه‌ریزی برای برگزاری برنامه‌ها از طریق فضای مجازی خبر داد. وی با اشاره به آماده نبودن جامعه دانشگاهی برای این وضعیت، افزود: به عقیده من دانشگاه تهران آمادگی بیشتری داشت. در فروردین و اردیبهشت برخی از دانشگاه ها تعطیل شدند، اما دانشگاه تهران با امکاناتی که داشت فعالیت خود را ادامه داد و الحمدلله به امکانات خود اضافه کرد.

وی با اولویت دانستن حل مشکلات مربوط به امور آموزشی در سامانه‌های مجازی دانشگاه اظهار کرد: اکنون نیز دوستان و همکاران ما تلاش می‌کنند که زیرساخت‌های مربوط تقویت بشود و بهترین خدمت‌رسانی در اختیار دانشجویان قرار بگیرد.

در آغاز جلسه علیرضا صبا، دبیر شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان و آرش جولاده رودبار، دبیر دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه تهران ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعلی کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی، به ارائه نیازها و پیشنهاداتی درباره بهبود عملکرد این دو تشکل در فضای مجازی پرداختند.

سپس دانشجویان فعال حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه به بیان مسائل و دغدغه‌های خود پرداختند که این موارد از سوی معاون و مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران پاسخ داده شد.

 

کلید واژه ها: اداره کل فرهنگی دانشگاه تهران معاونت فرهنگی دانشگاه تهران


نظر شما :