با معرفی برگزیدگان:

رویداد کمند در دانشگاه زنجان به کار خود پایان داد

۲۸ آبان ۱۳۹۹ | ۱۷:۱۹ کد : ۵۸۲۲۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۰۲
اختتامیه رویداد کار، مهارت و نوآوری دانشجویان دختر دانشگاه های استان زنجان (کمند) روز دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ در سالن شهید شهریاری دانشگاه زنجان به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
رویداد کمند در دانشگاه زنجان به کار خود پایان داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به نقل از دانشگاه زنجان در این مراسم محمد هادی عسکری در سخنانی با اشاره به لزوم توجه به توانمندسازی دانشجویان دختر اظهار داشت: هدف از برپایی رویداد کمند، آماده سازی دختران دانشجو برای ورود فعالانه به صحنه کار و اجتماع است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه با تأکید بر تداوم برنامه های این چنینی افزود: برگزاری این رویداد موجب ایجاد بارقه های امید در میان دانشجویان در آستانه اتمام دوره تحصیل شده است.

عسکری با اشاره به تفاهم نامه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با صندوق کارآفرینی امید گفت: بر اساس این تفاهم نفرات اول تا سوم هر یک از رویدادهای ده گانه کمند، از تسهیلات قرض الحسنه 100، 50 و 30 میلیون تومانی بهره مند می گردند.

وی با قدردانی از حمایت های معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و نیز تلاش های رئیس و دست اندرکاران برگزاری این رویداد در دانشگاه زنجان ابراز امیدواری کرد: با توجه به موفقیت های حاصل شده در جریان برگزاری این رویداد بتوان شاهد تداوم آن در برنامه های سال جاری بود. 

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت این رویداد، گفت: آنچه برای ما اهمیت فراوانی دارد هدایت دانشجوست به نحوی که بتواند پس از دانش آموختگی مشغول به کار شود.

دکتر معصومه ابتکار اظهار امیدواری کرد: نهالی که با اجرای طرح کمند در ۱۰ دانشگاه کشور کاشته شده به زودی تبدیل به الگویی از سبک و شیوه هدایت دانشجویان دختر به سمت خلاقیت، نوآوری، اشتغال و کارآفرینی شود تا در فرصت ایجاد شده بتوانند ایده هایشان را به واقعیت تبدیل کرده و اشتغال زایی کنند.

وی افزود: تقاضای من استمرار این تجربه و همه گیری آن در همه دانشگاه هاست و به همین جهت توافق نامه هایی با دانشگاه های دیگر نیز امضا شده است.

ابتکار گفت: امیدوارم ۱۰ دانشگاهی که طرح کمند در آنها به اجرا درآمده به سمت فراگیر کردن این رویداد پیش روند و در شرایط سخت فعلی که با همه گیری کرونا و محدودیت های شدیدی روبرو هستیم، اینگونه طرح ها با حضور پررنگ دانشجویان علاقمند پیگیری شود.

در این مراسم دکتر نجفیان رییس دانشگاه زنجان نیز در سخنانی به بیان  روند اجرای خصوص اجرای این پرداخت. همچنین دو دانشجوی برگزیده نیز به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود در مورد طرح کمند پرداختند.

در پایان این مراسم نتایج بررسی هیأت داوری اعلام و بر اساس آن نفرات زیر به عنوان برگزیده این رویداد معرفی شدند:

نفر اول: خانم رباب رزمی دانشجوی مقطع دکتری در رشته سفال سرامیک

نفر دوم: خانم فروز ناصح دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد در رشته چرم

نفر سوم: خانم مریم صفرلو دانشجوی مقطع کارشناسی در رشته میناکاری

نفر چهارم: خانم فهیمه محمدی دانشجوی مقطع کارشناسی در رشته آینه کاری

نفر پنجم: خانم فاطمه جعفری دانشجوی مقطع کارشناسی در رشته فرشبافی


( ۳ )

نظر شما :