به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان؛

اختتامیه سی و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور برگزار شد

۲۶ آبان ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۷ کد : ۵۸۱۷۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۶۷
آئین اختتامیه و معرفی نفرات برتر سی و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور، با سخنرانی دکترمنصور غلامی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری ، به صورت مجازی در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.
اختتامیه سی و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی به نقل از روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه صنعتی اصفهان، دکترسیدمهران نحوی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان در این آئین با اشاره به توسعه زیرساخت های فناوری دانشگاه در دوره آموزش مجازی گفت: شرایط پیش آمده ما را برای برگزاری جشنواره ای باکیفیت بالا به صورت مجازی آماده ساخت.
وی برگزاری این شیوه از جشنواره را همراه با فرصت هایی دانست که افرادی از نقاط مختلف و دانشگاه های کشور در این رویداد بدون رنج سفر و مخاطره بیماری شرکت کنند.
دکتر نحوی ادامه داد: در این رویداد بزرگ قرآنی، شعار جشنواره با توجه به توهین نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام (ص) و با تصمیم شورای سیاست گذاری جشنواره "محمد پیامبر رحمت و مهربانی " انتخاب شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به برگزاری این جشنواره در شش سرفصل کلی آوایی، معارفی، هنری، فناوری، ادبی و پژوهشی گفت: بخش آوایی در رشته های قرائت (تحقیق، ترتیل)، دعا و مناجات خوانی، اذان، تواشیح، حفظ (۵، ۱۰، ۲۰ جزء، حفظ کل) برگزار شد.
وی افزود: بخش های معارفی (کتبی) شامل رشته های آشنایی با سیره معصومین، آشنایی با نهج البلاغه، آشنایی با صحیفه سجادیه، احکام، پرسمان معارفی، آشنایی با احادیث اهل بیت، ترجمه و تفسیر قرآن کریم، حفظ موضوعی، سبک زندگی و بخش هنری این جشنواره نیز شامل رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، تذهیب، معرق و منبت، فیلم کوتاه، عکس و پوستر بود.
دکتر نحوی با اشاره به رشته‌های اپلیکیشن و کانال‌های مجازی به عنوان زیرمجموعه بخش فناوری، تصریح کرد: در بخش ادبی این جشنواره قرآنی رشته هایی چون شعر، داستان کوتاه، نمایشنامه نویسی، فیلمنامه نویسی و در پژوهشی نیز شرکت کنندگان در رشته های تلخیص کتاب، نقد کتاب و مقاله نویسی به رقابت پرداختند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: مرحله دانشگاهی این جشنواره در بهمن و اسفندماه سال ۱۳۹۸، آزمون کتبی این رقابت ها در روز ۱۱ آبان ماه جاری و آزمون های شفاهی رشته های مختلف نیز طی روزهای ۱۹ الی ۲۱ آبان ماه به صورت مجازی برگزار شد.
دکتر نحوی، تعداد آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره را قابل توجه توصیف کرد و ادامه داد: در بخش آوایی قریب به ۴۰۰ شرکت کننده، در بخش کتبی، قریب به ۲۰۰ شرکت کننده در ۹ رشته، در بخش هنری حدود ۸۰ اثر برگزیده، در بخش فناوری قریب به ۵۰ اثر و در بخش ادبی نیز حدود ۸۰ اثر ارسالی به رقابت پرداختند.
وی، به برگزاری بخش آوایی این جشنواره طی روزهای ۱۹ الی ۲۱ آبان ماه در دو بخش مجزا ویژه خواهران و برادران اشاره و تصریح کرد: داوری بخش های هنری توسط اساتید برجسته رشته های هنری در اصفهان و داور اصلی بخش آوایی توسط دکتر ستوده نیا، داور بین المللی و عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان بود که دو کارگاه آموزشی تجوید با حضور ایشان و نیز کارگاه آموزش لحن با حضور استاد شاه میوه در روز ۱۹ آبان نیز به صورت برخط برگزار شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزاری نمایشگاهی از آثارهنری دانشجویان شرکت کننده در این جشنواره در محل این دانشگاه را از دیگر برنامه های جنبی سی و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور عنوان کرد.

نتایج این دوره از جشنواره از طریق لینک زیر قابل دسترسی است.


( ۱ )

نظر شما :