برگزاری همایش بزرگداشت علامه طباطبایی

۲۵ آبان ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۱ کد : ۵۸۱۴۱ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۶۲
همایش بزرگداشت علامه طباطبایی با محوریت جامعه در اندیشه علامه به همت، مجمع علمی حکمت اسلامی، دانشگاه جهرم، نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در استان فارس، نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و آستان مقدس حضرت شاه چراغ(ع) پنجشنبه ۲۲ آبان ماه برگزار شد.
برگزاری همایش بزرگداشت علامه طباطبایی

 آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس در این جلسه گفت: سالروز رحلت علامه طباطبایی فرصت خوبی برای همه کسانی که دغدغه برای پیشرفت و عظمت اسلام و جهان اسلام و کشور اسلامی دارند که دور هم بنشینیم و سر سفره پر برکت این دانشمند بزرگ آنچه را که باید برای تحقق آرمان‌های دینی ما انجام شود بازخوانی کنیم.

وی افزود: اگر بنیان‌های تمدن اسلامی بر اساس حکمت متعالی حضرت امام(ره)، رهبر معظم انقلاب و آیت الله طباطبایی حرکت کند به نفع اسلام ناب،تمدن اسلامی را پیش خواهیم برد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس بیان کرد: در طی دهه‌های اخیر معمولاً کسانی که میدان دار حرکت فرهنگی و دینی در سومین حرم اهل بیت (ع) بوده‌اند از هواداران حکمت و معرفت بوده‌اند و این ظرفیت برای شیراز تقویت شده تا بتواند یکی از حوزه‌های قوی حکمت و معرفت در کشور باشد.
وی تصریح کرد: ذاکر بودن و به یاد خدا بودن رمز موفقیت تمدن اسلامی است و اگر قلب کسی کر و کور شود با ذکر باز خواهد شد.
گفتنی است سخنرانان این مراسم، آیت‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، حجت الاسلام حمید پارسا نیا، عضو شورای عالی انقلاب و هیئت علمی دانشگاه تهران،دکتر سید سعید زاهد، عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز بودند.
این مراسم ساعت ۹:۳۰ صبح پنجشنبه در سالن شهید دستغیب حرم مطهر شاهچراغ برگزار شد.


( ۱ )

نظر شما :