مهندس عسکری در جلسه شورای سیاستگذاری سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور:

ضرورت پیوند دانشگاهیان با فرهنگ قرآن و عترت

۲۳ مهر ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۲ کد : ۵۷۶۰۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۳۹
جلسه شورای سیاستگذاری سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور با حضور دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر نحوی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان، مهندس عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و جمعی از مدیران و کارشناسان وزارت علوم و دانشگاه صنعتی اصفهان به صورت مجازی برگزار شد
ضرورت پیوند دانشگاهیان با فرهنگ قرآن و عترت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ مهندس عسکری، در جلسه شورای سیاستگذاری سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور که به صورت مجازی برگزار شد، ضمن تقدیر از برنامه ریزی مناسب جشنواره عنوان کرد: توفیق خدمت در ساحت قرآن و عترت فرصت مغتنمی برای ما و دانشگاه صنعتی اصفهان است.

مهندس عسکری ضمن تقدیر از اهتمام دانشگاه صنعتی اصفهان در برگزاری جشنواره قرآن و عترت، تاکید کرد: فرهنگ تعالی بخش قرآن و عترت همیشه هویت بخش فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاهها بوده است. دبیر شورای سیاستگذاری جشنواره با اشاره به استفاده از ظرفیت دستگاههای مختلف فرهنگی در فعالیت ها تاکید کردند: تاسی به معارف و آموزه های متعالی قرآن و عترت همواره در رشد و بالندگی فعالیت های دانشگاهیان موثر بوده است.

مهندس عسکری با تاکید اجرای برنامه های موثر فرهنگی در شرایط کرونایی کشور، افزودند: علیرغم شرایط کرونایی کشور عمده فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاهها در بستر مجازی در حال انجام است و هیچ جشنواره ای به تعویق نمی افتد. برگزاری به موقع جشنواره قرآن و عترت خود گواه این اهتمام است. مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار امیدواری کرد که بتوان از رهنمودهای علمای عظام در اصفهان در اختتامیه سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور استفاده نمود.

در ادامه جلسه دکتر نحوی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان، مهندس طاقداری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و دکتر جعفرپور، رئیس اداره پشتیبانی از فعالیت های دینی و قرآنی، گزارشی از نحوه برگزاری مرحله سراسری سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت داشجویان کشور را ارائه دادند.

لازم به ذکر است اختتامیه سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان در هفته قرآن و عترت دانشگاهها برگزار می گردد.


( ۱ )

نظر شما :