برگزاری جلسات هم اندیشی اساتید در رشد دانشگاه سمنان بسیار موثر است

۰۸ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۹ کد : ۵۶۱۲۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۵
رئیس دانشگاه سمنان گفت : برگزاری جلسات هم اندیشی اساتید یکی از نقاط قوت دانشگاه سمنان است و هرچه تعداد این جلسات بیشتر باشد در رشد دانشگاه موثرتر است .
برگزاری جلسات هم اندیشی اساتید در رشد دانشگاه سمنان بسیار موثر است

به گزارش خبر نگار فرهنگی دانشگاه سمنان ؛ دکتر مسعود نصیری در جلسه معرفی دبیر جدید هم اندیشی و دانش افزایی استادان و نخبگان دانشگاه سمنان با بیان این مطلب گفت : خوشبختانه تا کنون جلسات خوبی در این حوزه در دانشگاه سمنان برگزار شده و اساتید دانشگاه هم از این جلسات بسیار استقبال کرده اند .
دکتر نصیری با بیان اینکه فضای دانشگاه سمنان،  فضایی باز است و اساتید می توانند به راحتی سوالات خود را در چارچوب مقررات در این جلسات مطرح کنند افزود : علی رغم اینکه در این روزها، شیوع کرونا بسیاری از همایش ها و نشست ها را تعطیل کرده اما جلسات هم اندیشی اساتید دانشگاه با استفاده از قابلیت های فضای مجازی در حال برگزاری است و اساتید با سهولت بیشتری در این جلسات شرکت می کنند .
حجت الاسلام حسین ذوالفقاری لقب مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان هم در این جلسه معارفه با بیان اینکه برگزاری جلسات هم اندیشی اساتید بستر مناسبی برای فعالیتهای فرهنگی و سیاسی اساتید است گفت : این جلسات می تواند همانند اتاق فکری برای بررسی مشکلات دانشگاه ، اساتید و حتی مشکلات جامعه و استان عمل کند .
دکتر قلهکی دبیر جدید هم اندیشی و دانش افزایی استادان و نخبگان دانشگاه سمنان هم در این جلسه ضمن تشریح برنامه های خود در این سمت گفت : بسیاری از اساتید دانشگاه سمنان در زمینه های تخصصی خود صاحب نظر هستند و می توان در زمینه حل بسیاری از مشکلات جامعه در حوزه های مختلف از آنان کمک گرفت .
دکتر قلهکی با بیان اینکه مشکلات و نخبگان باید شناسایی شوند افزود : در این میان حلقه مفقوده ای برای انتقال نظرات و راهکارهای پیشنهادی نخبگان دانشگاهی برای حل مشکلات موجود در جامعه به مسئولان ارشد استان وجود دارد که شورای هم اندیشی اساتید می تواند به عنوان حلقه اتصالی برای ارائه و انتقال برنامه های مختلف و کاربردی برای حل مشکلات استان به مسئولان باشد .
در پایان این جلسه با قدر دانی از زحمات سه ساله دکتر روح الله رفعی ، دکتر مجید قلهکی با حکم حجت الاسلام حسین ذوالفقاری لقب مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان به مدت سه سال به عنوان دبیر جدید هم اندیشی و دانش افزایی استادان و نخبگان دانشگاه سمنان منصوب شد .


نظر شما :