مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خبر داد:

مشارکت بی نظیر کانون های فرهنگی در هشتمین جشنواره ملی رویش

۰۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۹:۱۶ کد : ۵۶۱۱۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۲۴
با پایان یافتن مهلت فراخوان شرکت در هشتمین جشنواره ملی رویش، فرآیند داوری آثار و فعالیت های واصل شده از سوی دانشگاه ها، آغاز شد.
مشارکت بی نظیر کانون های فرهنگی در هشتمین جشنواره ملی رویش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، محمدهادی عسکری در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: خوشبختانه علی رغم شرایط دشوار ناشی از شیوع بیماری کرونا در این دوره شاهد مشارکت بی نظیر کانون های فرهنگی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در بخش های مختلف این جشنواره بوده ایم.

عسکری ادامه داد: دستورالعمل برگزاری جشنواره رویش در آبان ماه سال گذشته به رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ابلاغ شد مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: پس از ابلاغ دستورالعمل جشنواره، بخش دانشگاهی جشنواره رویش در نیمی از دانشگاه ها برگزار شد.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی به منظور برگزاری جشنواره ملی رویش متناسب با شرایط کرونایی از چند ماه قبل آغاز شد، اضافه کرد: فراخوان ثبت آثار و فعالیت های کانون های فرهنگی از 20 تیر ماه سال جاری منتشر و پس از یک بار تمدید، سرانجام صبح روز 6 مرداد ماه به اتمام رسید.

عسکری در ادامه سخنان خود گفت: در این دوره 5368 کانون فرهنگی در جشنواره شرکت نموده و بیش از 16 هزار فعالیت را در 4 حوزه و 23 موضوع کانونی در سامانه جشنواره به ثبت رسیده است. وی ادامه داد: در بخش آثار جشنواره، بیش از 800 «اثر فردی» شامل شعر و ادبیات، صنایع دستی، هنرهای تجسمی فیلم نامه، نمایش نامه  و موسیقی ارسال و بیش از 140 «اثر گروهی»  شامل فیلم کوتاه ، تئاتر، موسیقی به دبیرخانه واصل شده است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اضافه کرد: 100 ایده کانونی برای شرکت در بخش «ایده های برتر» و 80 نفر از فعالان کانونی به عنوان «چهره موفق کانونی» در سامانه جشنواره ثبت شده است. عسکری افزود: در این مرحله از جشنواره  و با آغاز فرآیند داوری، بیش از 90نفر از برجسته ترین استادان، صاحب نظران و فعالان موضوعات مرتبط با رشته های جشنواره دعوت به عمل آمده تا نسبت به داوری و ارزیابی آثار و فعالیت های کانونی همکاری نمایند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به تدارک دبیرخانه جشنواره به منظور نمایش آثار واصله در قالب نمایشگاهی اظهار داشت: با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا بخش نمایشگاهی و کارگاه های توانمندسازی این جشنواره به صورت مجازی برگزار می شود.

عسکری ادامه داد: در این دوره از جشنواره و به منظور پاسداشت تلاش ها و خدمات ارزشمند جهاد گر شهید «حسین علی مرادی»، آئین تجلیل از خانواده گرانقدر این شهید بزرگوار در جشنواره ملی رویش امسال برگزار می شود. وی در پایان این گفت و گو از برگزاری جشنواره ملی رویش و طی روزهای 24 لغایت 27 مرداد ماه سال جاری به صورت بر خط خبر داد.


( ۲ )

نظر شما :