اولین جلسه شورای هماهنگی گرامی داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس دانشگاههای استان گیلان برگزار شد

۰۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۴ کد : ۵۶۱۰۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۱
اولین جلسه شورای هماهنگی گرامی داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس دانشگاههای استان با حضور معاونین، مدیران و نمایندگان فرهنگی دانشگاههای استان روز دوشنبه مورخ سی ام تیر ماه در دفتر معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان برگزار شد.
اولین جلسه شورای هماهنگی گرامی داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس دانشگاههای استان گیلان برگزار شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه گیلان، در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید، خانم دکتر کریمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه که با تفویض اختیار ریاست دانشگاه بعنوان رئیس کمیته دانشجویان، اساتید و دانشگاههای ستاد استانی گرامی داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان گیلان مسئولیت جلسه را به عهده داشت؛ با تأکید به جایگاه خاص محتوایی دفاع مقدس در بین آحاد ملت و یادآوری حضور همه جانبه تمامی اقشار و صنوف در دفاع جانانه ملت ایران در دوران هشت سال جنگ تحمیلی لزوم برنامه ریزی و ارائه گزارش عملکرد در بازه زمانی سوم خرداد تا بیست دوم اسفند سال 99 را خواستار شدند.

ایشان با قدردانی از مسئولان امر به مناسبت تدوین جدول زمانی و امکان اجرایی برنامه های مختلف متناسب با مناسبت های مرتبط با دفاع مقدس در فرصت چهل و سه هفته ای در نظر گرفته شده از دانشگاههای مدعو خواستند تا برنامه های اجرایی پیشنهادی خود  را به دبیرخانه شورای هماهنگی گرامی داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ارسال نمایند. ایشان همچنین شعار سال چهلمین سالگرد دفاع مقدس را با عنوان «ما قوی هستیم» در امتداد شعار معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) با عنوان «ما می توانیم» قلمداد نمودند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان؛  بهره گیری و بازبینی مدیریت هشت ساله دفاع مقدس را، راه برون رفت از مشکلات کشور دانستند. ایشان همچنین خواستار بهره گیری از فضای مجازی با رویکردی اجتماع محور بوده و لزوم تولیدات فاخر چند زبانه با محتوای دستاوردهای دفاع مقدس جهت پخش در عرصه بین الملل را بیان نمودند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان در ادامه ساماندهی بوستان سروقامتان دانشگاه و نصب زندگی نامه مختصر شهیدان دانشگاه در این بوستان وهمچنین تمهید مقدمات برگزاری همایش ملی "دستاوردهای چهل ساله دفاع مقدس" را با مشارکت علمی و اجرایی دانشگاههای استان نوید دادند.

در این جلسه همچنین حجت الاسلام و المسلمین عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان به ایراد مطالبی پرداختند و با تأکید بر راهگشا بودن فرهنگ دفاع مقدس، حل المسائل مشکلات کشور را تأسی به فرهنگ دفاع مقدس دانستند.

ایشان نمود جلوه های دینی و مذهبی، حضور همه قومیت ها و مذاهب در کنار یکدیگر ، پیروی از سیره سید الشهدا، تجلی ایثار و گذشت، تفکر بسیجی و در میدان بودن، روحیه جهادی حضور داوطلبانه و بدون چشم داشت در عرصه خدمت از شاخص های فرهنگی دفاع مقدس دانسته و لزوم ترویج صحیح فرهنگی ایثار و شهادت، معرفی الگوهای ارزشی دفاع مقدس را خواستار شدند.

حجت الاسلام و المسلمین عباسی دیگر خصوصیات بارز فرهنگ دفاع مقدس را  تقویت باورهای دینی بیان کرده و با تأسی از جمله حضرت امام خمینی(ره) جبهه ها را دانشگاه خود سازید، عنوان نمودند.

شایان ذکر است در ادامه نیز هر یک از مدعوین به بیان نکته نظرات و برنامه های پیش بینی پرداختند.


نظر شما :