دیدار معاون فرهنگی وزیر علوم با آیت الله صدیقی

۰۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۵ کد : ۵۶۰۴۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۲
آقای دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با آیت الله صدیقی، رئیس هیئت امنای بنیاد بین المللی غدیر دیدار کردند.
دیدار معاون فرهنگی وزیر علوم با آیت الله صدیقی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات، در دیدار دکتر غفاری با آیت الله صدیقی، که با حضور آقای دکتر ظریف منش، مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر و آیت الله اختری، عضو هئیت امنای بنیاد بین المللی غدیر صورت گرفت، آیت الله صدیقی ضمن تبریک روز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س)، تاکید کردند: مکتب امیرالمومنین علی (ع) با تاسی از مکتب پیامبر عظیم الشان اسلام بر چهار اصل ایمان(آمنوا)، جهاد(جاهدوا)، سبقت به خیر(سابقوا) و سرعت(سارعوا) استوار بود.

ایشان ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته در دانشگاهها در حوزه غدیر، امامت و ولایت، بیان نمودند: باید در دانشگاهها گفتمان غدیر شکل بگیرد و نسل جوان دانشجویی از معارف غنی و ارزشمند اهل بیت(ع) سیراب شوند.

آیت الله صدیقی، رئیس هیئت امنای بنیاد بین المللی غدیر ضمن تاکید بر تداوم فعالیت های تبلیغی و ترویجی در حوزه غدیر در دانشگاهها تاکید کردند: ایجاد کانون های متمرکز دانشجویی با عنوان کانون های علوی می تواند در تقویت سبک زندگی علوی و غدیری دانشجویان موثر باشد.

همچنین در این دیدار دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ضمن تشکر از اهتمام بنیاد بین المللی غدیر در حمایت از فعالیت های غدیری در دانشگاهها، بیان نمودند: غدیر یک منظومه به پهنای جهانی است، بنابراین فعالیت های مرتبط با آن هم باید با این نگاه صورت گیرد.

معاون فرهنگی وزیر علوم افزودند: قوام فرهنگی دانشگاه و جامعه به اقدام مناسب در زمینه فضایل معنوی و وجه معرفتی معارف اهل بیت(ع) است، از این نظر، معارف و آموزه های غدیری در تقویت هویت دینی دانشجویان بسیار موثر است.

ایشان ضمن تاکید بر اینکه ما به فعالیت های دینی و قرآنی به عنوان تکلیف نگاه می کنیم، بیان نمودند: برگزاری جشنواره آثار دانشجویی، غدیر، امامت و ولایت، برگزاری کارگاههای غدیر شناسی، تاسیس و تقویت کانون های علوی، حمایت از پایان نامه های غدیری، برگزاری برنامه های یکشنبه های علوی و تشکیل و برنامه ریزی برای دهه امامت و ولایت در دانشگاهها از جمله فعالیت هایی است که معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اهتمام پیگیری می نماید.

در پایان جلسه حکم دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط آیت الله صدیقی به آقای دکتر غفاری اعطا شد.


نظر شما :