دکتر فریدون عباسی‌دوانی در دیدار با دکتر غریب فاضل‌نیا مطرح کرد / دانشگاه سلمان فارسی کازرون، سطح علمی منطقه را ارتقا دهد

۲۴ تیر ۱۳۹۹ | ۰۷:۴۸ کد : ۵۵۸۶۲ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۲۱۳
پنج‌شنبه ۱۹ تیرماه، دکتر فریدون عباسی‌دوانی، نماینده مردم کازرون و کوه‌چنار در مجلس شورای اسلامی با حضور در دانشگاه سلمان فارسی کازرون، ضمن دیدار و گفتگو با دکتر غریب فاضل‌نیا، سرپرست این دانشگاه، ابراز امیدواری نمود که دانشگاه سلمان فارسی بتواند با تکیه به ظرفیت‌های علمی و تقویت تلاش‌ها، سطح علمی منطقه را ارتقا داده و فعالیت‌های پژوهشی و دانشگاهی را در سطوح بین‌المللی نیز دنبال نماید.
دکتر فریدون عباسی‌دوانی در دیدار با دکتر غریب فاضل‌نیا مطرح کرد / دانشگاه سلمان فارسی کازرون، سطح علمی منطقه را ارتقا دهد

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه سلمان فارسی کازرون؛ در این دیدار، دکتر غریب فاضل‌نیا ضمن خیرمقدم و تشکر از اهتمام ویژه دکتر عباسی‌دوانی به مسایل مرتبط با دانشگاه و مقوله‌ی علم، خاطر نشان نمود: یکی از برجسته‌ترین بسترهایی که می‌تواند موجب توسعه هرچه بیشتر منطقه کازرون و به تبع آن دانشگاه سلمان فارسی شود، ایجاد همدلی و هم‌افزایی در سطوح مختلف شهرستان است که خوشبختانه با محوریت نماینده محترم کازرون و کوه‌چنار در مجلس شورای اسلامی، این مهم بیش از پیش فراهم شده است و امید می‌رود که در چنین فضایی، شاهد رشد و توسعه هرچه بیشتر منطقه باشیم. 

سرپرست دانشگاه سلمان فارسی همچنین در ادامه ضمن ارایه‌ی گزارشی از وضعیت دانشگاه و چالش‌ها و فرصت‎های پیش‌روی آن، خاطر نشان نمود: سیاست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کیفی‌سازی آموزش عالی و نظم‌بخشی به فعالیت‌های دانشگاه‌هاست و امیدواریم با تکیه به زیرساخت‌های موجود دانشگاه سلمان فارسی و تکمیل سایر زیرساخت‌های دیگری که در دست احداث دارد، بتوانیم دستاوردهای خوبی را در این زمینه داشته باشیم.

در ادامه این نشست، دکتر فریدون عباسی‌دوانی، نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک به دکتر فاضل‌نیا به واسطه آغاز فعالیت مدیریتی در دانشگاه سلمان فارسی، بر لزوم حفظ وحدت و انسجام در میان تمامی دستگاه‌های مختلف و سطح عمومی جامعه تأکید کرد و خاطر نشان نمود: ایجاد انسجام و ارتقا سطح کیفی مدیریت در روابط بین دانشگاه با سایر دانشگاه‌ها و نهادها و همچنین امور داخلی، می‌تواند به بهبود سطح خدمات‌دهی این دانشگاه منجر شود و امیدوارم با مدیریت جنابعالی، این موضوع بیش از پیش تقویت شود.

دکتر عباسی‌دوانی در ادامه افزود: دانشگاه سلمان فارسی بایستی تلاش مضاعفی داشته تا سطح علمی منطقه را ارتقا دهد و با همکاری سایر مراکز دانشگاهی حاضر در شهرستان تلاش ویژه‌ای را در این راستا دنبال نماید.

ایشان همچنین بر لزوم توسعه و ارتقای سطح فعالیت‌های دانشگاه سلمان فارسی کازرون تأکید نمود و خاطرنشان کرد: این دانشگاه بایستی با بهره‌گیری از ظرفیت‌‌های مختلف به سمتی برود که همایش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای را با دعوت از کشورهای همسو در منطقه برگزار نماید تا این دست از فعالیت‌ها به ایجاد تمدن نوین اسلامی که زمینه‌های ایجاد آن از دانشگاه شروع می‌شود، کمک نموده و دانشگاه پیشتاز آن شود.

دکتر فریدون عباسی‌دوانی همچنین بر لزوم حفظ و توجه ویژه به فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه سلمان فارسی تأکید نمود و افزود: فعالیت‌های مختلف فرهنگی و هنری از جمله در زمینه‌هایی همچون خوشنویسی، نقاشی، تئاتر، سینما، موسیقی و... می‌توانند ضمن حفظ روحیه نشاط و شادابی، در خدمت تمدن نوین اسلامی قرار بگیرند و بنابراین لازم است دانشگاه از هنرمندان مختلف حمایت کند و این موضوع را در سطح دانشجویی نیز دنبال نماید.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های علمی و مذهبی شهرستان نیز تأکید نمود و خاطر نشان کرد: با تقویت پیوند حوزه و دانشگاه، از همکاری‌های علمای کازرون و حوزه‌ی علمیه این شهرستان نیز استفاده شود تا در بحث هنر تمدن‌ساز بتوانیم گام‌های علمی مناسبی را برداریم.

دکتر عباسی‌دوانی همچنین تأکید نمود: دانشگاه سلمان فارسی در برنامه‌ریزی‌ها و اجرای تصمیم‌گیری‌ها، درگیر حاشیه‌سازی‌هایی که به وجود می‌آورند، نشود و از اینگونه مقوله‌ها به دور باشد و همچنان توجه خود را به مسایل علمی و ترویج و رشد علم در جامعه معطوف کند.

وی در پایان ابراز امیدواری نمود که فضای عمومی کازرون و دانشگاه بتوانند به گونه‌ای با یکدیگر تعامل داشته باشند که به الگویی برای مودت اسلامی تبدیل شوند./حسین امیرعضدی


نظر شما :