بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان تایمز ۲۰۲۰ ؛

دانشگاه سمنان در جمع دانشگاه های جوان جهان قرار گرفت

۰۸ تیر ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۳ کد : ۵۵۵۲۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۲
معاون پژوهشی و فناوی دانشگاه سمنان گفت: دانشگاه سمنان در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان تایمز ۲۰۲۰، در جایگاه ۲۵۱-۳۰۰ جهان قرار گرفت.
دانشگاه سمنان در جمع دانشگاه های جوان جهان قرار گرفت

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه سمنان، دکتر سیف‌الله سعدالدین با اعلام این‌ خبر گفت : در رتبه‌بندی ۲۰۲۰ تایمز تعداد ۲۰ دانشگاه ایرانی در جمع ۴۱۴ دانشگاه برتر دنیا قرارگرفته‌اند که نام دانشگاه سمنان هم در این بین به چشم می خورد .
دکتر سعدالدین تصریح کرد :  نظام رتبه‌بندی تایمز برای رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان ۲۰۲۰ با ارزیابی دانشگاه‌هایی که قدمت آن‌ها کمتر از 50 سال است، مأموریت‌های اصلی دانشگاه‌ها شامل آموزش، پژوهش، استنادها، انتقال دانش و چشم‌انداز بین‌المللی را ارزیابی می‌نماید.
 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه افزود: در سال ۲۰۱۹ تنها ۱۳ دانشگاه ایرانی در میان ۳۵۱ دانشگاه برتر جوان دنیا حضور داشتند، که این تعداد در سال 2020 از افزایش چشمگیری برخوردار است و بیش از 50 درصد رشد داشته است.
 دکتر سعدالدین خاطر نشان کرد : دانشگاه‌های کاشان، یاسوج، بین‌المللی امام خمینی (ره)، مازندران، گیلان، سمنان، شهید مدنی آذربایجان، شهرکرد، زنجان، شاهد، شهید باهنر کرمان، یزد و بیرجند به‌عنوان دانشگاه‌های جامع کشور موفق شده اند نام خود را در جدیدترین نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان دنیا در سال 2020  به ثبت برسانند .


نظر شما :