اختتامیه نخستین نمایشگاه ملی جهش تولید دانشجویی به میزبانی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

۰۲ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۹ کد : ۵۵۴۰۰ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۳۸
نخستین نمایشگاه ملی جهش تولید دانشجویی با اعلام نتایج داوری و معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.
اختتامیه نخستین نمایشگاه ملی جهش تولید دانشجویی به میزبانی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

به گزارش خبرنگار فرهنگی، نخستین نمایشگاه ملی جهش تولید دانشجویی به میزبانی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و با حمایت و پشتیبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اعلام برترین ها در 4 محور به خط پایان رسید.

دکتر زراء نژاد رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر ضمن ابراز خرسندی از استقبال بی نظیر و گسترده دانشجویان از این نمایشگاه اظهار داشت: برگزاری چنین رقابتهایی علاوه بر پربار کردن اوقات فراغت دانشجویان می تواند نقش بسزایی در کشف استعدادها و توانایی های جوانان داشته و با استفاده بهینه از پتانسیل های نهفته در طبقات مختلف به ویژه نخبگان را به سمت خودکفایی و بی نیازی از بیگانگان سوق دهد. وی همچنین اذعان داشت دانشگاه ها باید با فراهم نمودن زمینه های خودشناختی برای جوانان، مسیر اشتغال را برای آنان فراهم و هموار نمایند. دکتر زراء نژاد همچنین اشاره کرد این دانشگاه در سال گذشته ضمن برگزاری جشنواره درون دانشگاهی رویش با راه اندازی غرفه های کارآفرینی و مهارت آموزی در حوزه کانونهای فرهنگی و هنری و نیز دوره های آموزشی در حوزه های مختلف هنری مقدمات لازم را جهت برنامه ریزی این جشنواره ملی فراهم نموده است.

بر اساس این گزارش با پایان یافتن مهلت ارسال آثار، تعداد نهایی آثار  دریافتی در دبیرخانه از 67 دانشگاه ، 118 اثر بوده است که 25 اثر درون دانشگاهی و 93 اثر نیز از سایر دانشگاه ها در این رقابت ملی شرکت کردند. آثار دریافتی به دو طریق داوری تخصصی و رأی­گیری عمومی در فضای مجازی ارزیابی و در نهایت در بخش داوری تخصصی 4 اثر بعنوان آثار برتر و 2 اثر بعنوان شایسته تقدیر معرفی شدند. همچنین 4 اثر نیز از طریق آراءعمومی توانستند بیشترین آراء را به خود اختصاص دهند. شایان توجه است که در بخش داوری تخصصی زهرا باقری از موسسه آموزش عالی فیض الاسلام خمینی شهر، سید جلال حسینی از دانشگاه فردوسی مشهد، مائده ورشوی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان، محبوبه محمدعلیخانی از دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین حائز رتبه برگزیده و راحیل گلفام از دانشگاه الزهرا تهران و فاطمه معرفاوی از دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر موفق به کسب عنوان شایسته تقدیر گردیدند. در بخش آرای عمومی نیز فاطمه شهابی و زهرا علیزاده از دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، ملیکا بشیری خوش رفتار از دانشگاه مراغه، نگین یزدانی از موسسه آموزش عالی سپهر  به ترتیب رتبه اول تا چهارم را کسب نمودند. هدایای برگزیدگان نیز در قالب واریز نقدی به ایشان تقدیم گردید.

گفتنی است در مجموع تعداد 9009 باردید کننده نیز در راءگیری مشارکت نمودند که نشان از استقبال کم نظیر در بخش آراء عمومی نمایشگاه دارد.
فیروزه زندی/خبرنگار فرهنگی دانشگاه


نظر شما :