اولین جلسه ستاد دانشگاهیان چهلمین سالگرد دفاع مقدس تشکیل شد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۸:۱۴ کد : ۵۵۰۹۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۳۶
اولین جلسه ستاد دانشگاهیان چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سیما سادات لاری، معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مهندس عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و جمعی از مدیران و کارشناسان فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاههای ستادی کشور برگزارشد.
اولین جلسه ستاد دانشگاهیان چهلمین سالگرد دفاع مقدس تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت  فرهنگی و اجتماعی دکتر غفاری در جلسه ستاد دانشگاهیان چهلمین سالگرد دفاع مقدس ضمن عرض تسلیت ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و پاسداشت یاد و خاطره شهدای 15 خرداد 42، بیان داشت: دفاع مقدس یکی از عناصر اصلی هویت ساز جامعه ایرانی به ویژه دانشجویان است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن بیان افتخاراتی که جامعه سلامت کشور در شرایط کرونایی برای کشور آفریدند، تاکید کرد: بار دیگر با همت کادر پزشکی کشور در جبهه دفاع از سلامت کشور و تلاش های ملت افتخارآفرین ایران اسلامی در زمینه مواسات و کمک همدلانه، فرهنگ دفاع مقدس بازتولید و باز آفرینی شد.

وی ضمن تاکید بر پاسداشت رشادت های شهدای مدافع سلامت، افزود: فعالیت های ایثارگونه مردم در شرایط پیش آمده نشان می دهد که فرهنگ دفاع مقدس و ذخیره غنی ارزشهای آن به عنوان تجربه زیسته دوران دفاع مقدس در جامعه نهادینه شده است و کرونا باعث شده که این فرهنگباردیگر فرصت بازنمایی پیدا کند.

معاون فرهنگی وزیر علوم ضمن بیان اینکه دشمن از همه فرصت ها برای ضربه زدن به نظام اسلامی استفاده می کند، تاکید کرد: عزم ایرانیان در مقابله با شرایط بحران که برگرفته از روحیه ایثار و مجاهدت آنان در دوران دفاع مقدس است، نشان داد که ظرفیت انقلاب اسلامی در مقابله با تهدید ها و بحران ها ظرفیت بالایی است.

دکتر غفاری با اشاره به تجربه فعالیت ها در سه حوزه قرآن و عترت، کنگره شهدا و راهیان نور، افزود: بیشترین همگرایی و هم افزایی بین دستگاهی را در این گونه فعالیت ها داریم که این نشان دهنده اهتمام و توجه همه دانشگاهها به این گونه فعالیت ها ی فرهنگ ساز و هویت ساز است.

همچنین در این جلسه دکتر لاری، معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، ضمن بیان توجه و اهتمام دانشگاههای وزارت بهداشت بر فعالیت های جهادی در عرصه های مختلف به ویژه شرایط کرونایی کشور، تاکید کرد: اهتمام کادر سلامت کشور در مقابله با ویروس منحوس کرونا یادآورفرهنگ دفاع مقدس در شرایط جدید است.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه تقدیم کردن شهدای مدافع سلامت در دوران حاضر جزو افتخارات جامعه سلامت کشور است، افزود: اگر چه کرونا یک تهدید برای کشور ما بود، اما با اهتمام کادر سلامت کشور این تهدید به فرصت تبدیل شده و باعث افزایش سرمایه اجتماعی کشور شد.

وی اهتمام دانشجویان کشور در راه اندازی پویش های مختلف در حوزه مقابله با کرونا را نشان از رشد و بالندگی دانشجویان و آمادگی آنان در مقابله با تهدیدات مختلف دانست.

مهندس عسکری نیز با تشکر و قدردانی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه دفاع مقدس و کنگره شهدا در دانشگاهها، به اهتمام بیشتر در برگزاری جامع و پرمحتوای فعالیت ها در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی به ویژه فعالیت های مرتبط با دفاع مقدس و کنگره شهدا تاکید کرد.

استفاده از ظرفیت های فضای مجازی در فعالیت ها، تاکید بر دانشجویی بودن فعالیت ها، توجه ویژه به شهادت شهید قاسم سلیمانی، پاسخگویی به شبهات دانشجویان، تاکید بر سرمایه اجتماعی دوران دفاع مقدس، آموزش راویان دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاههای مجازی، برگزاری مسابقات فرهنگی در حوزه دفاع مقدس و شهدا، استفاده از زبان هنر در فعالیت ها، تقویت محتوای درس دفاع مقدس، تکیه بر تفکر جهادی در فعالیت ها، نگاه بین المللی داشتن در فعالیت ها، برگزاری برنامه با محوریت پاسداشت شهدای مدافع سلامت و ... عمده مباحثی بود که توسط معاونین و مدیران فرهنگی و اجتماعی محترم در این جلسه عنوان شد.


نظر شما :