تأمل پیرامون چگونگی و نحوه مشارکت دانشجویان در فعالیت های فرهنگی از ویژگی های دوران شیوع ویروس کرونا است

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۸ کد : ۵۵۰۸۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۷۰
تأمل پیرامون چگونگی و نحوه مشارکت دانشجویان در فعالیت های فرهنگی از ویژگی های دوران شیوع ویروس کرونا است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی محمد هادی عسکری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم اختتامیه دومین جشنواره رویش دانشگاه فنی و حرفه ای  با تشکر از حمایت رئیس و معاون محترم فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای از فعالیت های فرهنگی افزود:

با شروع ویروس کرونا و همه گیری آن در دنیا یک وضعیت نامتعین کرونایی شکل گرفته است و از جمله ویژگی های این دوره را می توان به تحول و تأمل پیرامون چگونگی انجام فعالیت ها و ایجاد ظرفیت برای باز تعریف فعالیت ها و اولویت پیدا کردن رویداد های مجازی بیان کرد.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم  بازنگری و اصلاح دستور العمل ها برای فراهم آوردن زمینه مشارکت کنشگران فرهنگی و اجتماعی و تقویت پیوند های عاطفی و روانی وبسط فضای امید و نشاط اجتماعی را در رونق بخشی به فعالیت های فرهنگی مؤثر دانست.
عسکری با تشکر از فعالان نظام سلامت و همه مردم در مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: برجسته کردن وجوه ممیز انسان به عنوان اشرف مخلوقات و توجه به امور خیریه و کمک به همنوع از رسالت های حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویان فعال در کانون های فرهنگی است که بحمد الله در این مدت ما شاهد مشارکت گسترده خانواده بزرگ آموزش عالی کشور در این زمینه بوده ایم.


مدیر کل فرهنگی و اجتماعی توجه به عنصر خلاقیت در کانون های فرهنگی و الزام به اینکه برنامه های کانونی متناسب با مقتضیات این دوره باید از کلیشه ها عبور کند و واجد خلاقیت باشد گفت: خلاقیت باید مأموریت، فرهنگ و ارزش تلقی شود و در این صورت است که فعالیت در کانون های فرهنگی می تواند به میدانی برای ارتقای مهارت های نو آورانه و کار آفرینانه تبدیل شود.  

عسکری گفت: باید با استفاده از ظرفیت کانون های فرهنگی در تعامل دو سویه با سایر گروه های دانشجویی روی مسائل مختلف تمرکز کرد و با تشکیل تیم های کار آمد زمینه جذب دانشجویان فعال و مستعد را به عمل آورد و به دنبال حل مشکلات بود.

 مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت :
با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری برای مستند سازی فعالیت های خداپسندانه مردم ایران در مقابله با کرونا ضرورت دارد با استفاده از ظرفیت گروه های دانشجویی صحنه های به یاد ماندنی از تلاش و ایثار مردم مسلمان ایران به شکل هنر مندانه ای مستند شود.


( ۳ )

نظر شما :