تشریح فعالیت‌های تشکل‌های اسلامی در دوران شیوع ویروس کرونا

۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۳ کد : ۵۵۰۵۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۸۶
فعالیت‌های تشکل‌های اسلامی دانشگاه تهران در دوران شیوع ویروس کرونا در این گزارش تشریح می‌شود.
تشریح فعالیت‌های تشکل‌های اسلامی در دوران شیوع ویروس کرونا

به گزارش دفتر ارتباطات و امور رسانه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران؛ پس از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی از اوایل اسفند ماه ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا، با گذشت یک دوره اوج فعالیت‌های تشکل‌های اسلامی دانشگاه تهران در انتخابات، اجرای کلیه برنامه‌ها و مراسم حضوری متوقف شد.

یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که برگزار نشد، اردوی راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه تهران بود، در حالیکه از ماه‌ها قبل تهیه مقدمات لازم آن انجام شده بود. از این رو بیشتر فعالیت‌های تشکل‌های اسلامی محدود به فضای مجازی شد که می‌توان آنها را به فعالیت‌های مرتبط با کرونا و فعالیت‌های دیگر تقسیم کرد.

فعالیت‌های مرتبط با کرونا شامل مشارکت در تأمین سلامت و بهداشت اماکن عمومی با ضدعفونی فضاهای شهری، فراخوان و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای تأمین اقلام بهداشتی و غذایی مورد نیاز اقشار ضعیف جامعه، اعلام حمایت و قدردانی از تلاش‌ها و ایثارگری‌های مدافعان سلامت، کادر درمانی و پرستاران شاغل در بخش‌های درمانی بیماران کرونا، برگزاری نشست‌ها و جلسات متعدد برای بررسی مسائل اقتصادی و اجتماعی مرتبط با شرایط کرونا در فضای مجازی می‌شود.

فعالیت‌های تشکل‌های اسلامی در سایر زمینه‌ها نیز به برگزاری برنامه‌های مذهبی، قرآنی و مناسبت های دینی (نیمه شعبان، ماه مبارک رمضان، شب‌های قدر و .‌‌..) در فضای مجازی، صدور بیانیه‌های متعدد در واکنش به اتفاقات و رویدادهای سیاسی، انتشار منظم نشریات دانشجویی تشکل‌ها و نیز برگزاری جلسات داخلی و انتخابات شوراهای مرکزی در سطح دانشگاه، پردیس‌ها و دانشکده‌ها خلاصه می‌شود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: اداره کل فرهنگی دانشگاه تهران معاونت فرهنگی دانشگاه تهران


نظر شما :