در حوزه رفع مشکلات رونق تولید ؛

انتخاب طرح استاد دانشگاه سمنان به عنوان طرح برگزیده در وزارت علوم

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۷ کد : ۵۴۷۵۷ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۵۷
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از انتخاب طرح استاد دانشگاه سمنان در حوزه رونق تولید توسط معاونت پژوهشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری خبر داد.
انتخاب طرح استاد دانشگاه سمنان به عنوان طرح برگزیده در وزارت علوم

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه سمنان ؛ دکتر سیف الله سعدالدین با اعلام این خبر گفت : طرح دکتر اصغر اکبری فرود استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر با عنوان طراحی و مدلسازی بازار روز بعد انرژی با مشارکت نهادهای مالی به عنوان خریدار و فروشنده در بازار عمده فروشی برق ایران و بورس انرژی و نحوه محاسبه پرداخت و دریافت بهای برق در شرایط گوناگون   به‌‌ عنوان طرح برگزیده در وزارت علوم تحقیقات و فناوری انتخاب شد.
دکتر سعدالدین افزود : در این طرح که با مدیریت شبکه برق ایران منعقد شد ، دو راهکار مختلف برای مدلسازی حضور نهادهای مالی در بازار روز-بعد پیشنهاد شده است و این راهکارها می توانند مشکل کمبود نقدینگی در بازار برق ایران را به نحو مطلوبی کاهش دهند.
دکتر سعدالدین  با بیان اینکه دکتر اکبری فرود در سال های اخیر توانسته است به عنوان مجری طرح های پژوهشی برون دانشگاهی چندین طرح مورد نیاز جامعه و صنعت را با موفقیت اجرا نماید تصریح کرد : این طرح از سوی دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز مورد تقدیر قرار گرفت .
معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان یادآور شد :طرح‌هایی که از سوی استان‌ها به عنوان طرح‌های منتخب معرفی و تأیید شدند، مبلغ 50 میلیون ریال اعتبار پژوهشی و برای طرح‌های ممتاز برگزیده مبلغ 100 میلیون ریال اعتبار پژوهشی اضافی نیز برای عضو هیأت علمی مجری طرح در نظر گرفته می‌شود.


نظر شما :