یاداشت محمدهادی عسکری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به مناسبت #روز_جهانی_هلال‌_احمر

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۲:۵۳ کد : ۵۴۶۴۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۳۰
یاداشت محمدهادی عسکری  مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به مناسبت #روز_جهانی_هلال‌_احمر

اردیبهشت به‌عنوان روز جهانی  هلال‌احمر و صلیب سرخ نام‌گذاری شده است. این سازمان بین‌‌المللی با هدف تخفیف آلام انسانی و حفظ و پیشرفت بهداشت عمومی براساس موافقت‌نامه ژنو در سال ۱۸۶۴ میلادی تشکیل شده است.

 تلاش برای تسکین آلام بشری، کوشش در جهت برقراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار میان ملتها، از اهداف جمعیت می باشد.

 بر این اساس جمعیت هلال احمر، سازمانی ارزشی و انسانی و  معطوف به خیر عمومی است که برای حفظِ حُرمت و کرامت انسانی فارغ از مرزبندیهای رایج به اقشار مختلف مردم هنگام نیازمندی ها و حوادث غیر مترقبه کمک می کند.

 امدادرسانی و نجات  اولویت اول جمعیت هلال احمر می باشد و آموزش نیروهای داوطلب و آشنا ساختن آنها در تمامی لایه های اجتماع به عنوان یکی از ضرورت های جامعه امروزی  مطرح می باشد.

کانون های دانشجویی هلال احمر متشکل از دانشجویان داوطلب، متعهد، مسئولیت پذیر و فرهیخته دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به عنوان بخشی ازنیروهای متخصص و فداکار  می کوشند که سفیر صلح و دوستی و فرشته نجات مصدومین و نیازمندانی باشد که در شرایط دشوار  در چنگال حوادث گرفتار می شوند.

این روز را به خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر و دانشجویان ارجمند و فرهیخته عضو کانون های دانشجویی هلال احمر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی صمیمانه تبریک عرض می کنم و دوام توفیق ایشان را برای یاری رساندن به نیازمندان از درگاه خداوند متعال مسئلت می کنم.

محمد هادی عسکری

 

 


( ۱ )

نظر شما :