بخشنامه برگزاری انتخابات کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌ها در ایام کرونا ابلاغ شد

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۶ کد : ۵۴۶۱۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۶۷
غلامرضا غفاری با ابلاغ بخشنامه ای به روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در خصوص برگزاری انتخابات اعضای شورای مرکزی کانون های فرهنگی و هنری دانشگاه ها مواردی را اعلام کرد.
بخشنامه برگزاری انتخابات کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌ها در ایام کرونا ابلاغ شد

وی در این بخشنامه که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، تاکید کرده است: با توجه به در پیش بودن زمان برگزاری انتخابات اعضای شورای مرکزی کانون های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی، موضوع ماده ۱۵ آیین نامه اجرایی کانون های فرهنگی و شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی موضوع ماده ۲۲ و ۲۳ آیین نامه تاسیس، فعالیت انجمن ها و اتحادیه های انجمن های علمی دانشجویی با توجه به شیوع بیماری کرونا مواردی برای صدور دستور اعلام می شود.

در ادامه این بخشنامه آمده است: در صورتی که زیر ساخت فنی لازم برای برگزاری انتخابات به صورت مجازی در داننشگاه فراهم است، با تایید فرایندهای مصرح در آیین نامه توسط گروه ناظر بر فعالیت های کانون ها، کمیته حمایت و نظارت انجمن ها، نسبت به این امر مبادرت و گزارش آن برای تایید نهایی به دبیرخانه گروه مرکزی ناظر بر فعالیت های کانون ها، شورای حمایت و نظارت بر انجمن ها ارسال شود.

غفاری در ادامه این بخشنامه تصریح کرده است: در صورت نداشتن زیر ساخت فنی مناسب برای برگزاری انتخابات به صورت مجازی، با تعویق آن تا زمان عادی شدن شرایط بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، موافقت می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم همچنین خاطرنشان کرده است: در صورت اتمام دوره تحصیل اعضای شورای مرکزی فعلی و نداشتن عضو علی البدل، به معاون فرهنگی و اجتماعی یا فرهنگی و دانشجویی دانشگاه اجازه داده می شود تا زمان برگزاری انتخابات، افرادی را از میان اعضای فعال کانون فرهنگی و انجمن علمی به عنوان اعضای شورای مرکزی موقت تعیین کنند.

به گزارش ایرنا، در صورتی که بخشی از فعالیت های دانشگاه ها به علت شیوع ویروس کرونا تعطیل نبود، این انتخابات در اردیبهشت ماه جاری برگزار می شد.


( ۱ )

نظر شما :