تاریخ برگزاری جشنواره نشریات دانشجویی; تیتر ۱۲ اعلام شد

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۷:۱۵ کد : ۵۴۳۸۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۵۵
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از برگزاری جشنواره نشریات دانشجویی تیتر ۱۲ در بهمن‌ماه سال جاری خبر داد و بخش‌های مختلف این جشنواره دانشجویی را اعلام کرد.
تاریخ برگزاری جشنواره نشریات دانشجویی; تیتر ۱۲ اعلام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی به نقل از مفدا، دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت فعالیت‌های مطبوعاتی درمحیط‌های دانشگاهی، عنوان کرد: نشریات دانشجویی از ارکان اثربخش فعالیت‌های فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها محسوب می‌شوند که فرصتی مغتنم برای انتقال افکار،‌ احساس، تجربیات و انواع مهارت‌ها در اختیار دانشجویان می‌گذارند. انتشار این نشریات تمرینی بسیار ارزنده برای دانشجویان عزیز ما به حساب می‌آید که آینده‌سازان این مرز و بوم به شمار می‌آیند. آن‌ها باید پیرامون مسائل فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، علمی و پژوهشی و... بیندیشند، مطالعه و تحلیل کنند و داشته‌ها و دانسته‌های خود در قالب نشریات را ثبت کرده و انتشار دهند.
وی اضافه کرد: در این راستا هر ساله جشنواره تیتر توسط یکی از دستگاه‌های آموزش عالی کشور برگزار می‌شود. سال گذشته جشنواره تیتر ۱۱ به میزبانی وزارت علوم برگزار شد و امسال خوشبختانه وزارت بهداشت میزبان جشنواره تیتر ۱۲ در بهمن‌ماه خواهد بود که با شعار «عینیت در خبر، انصاف در تحلیل، آزادی در بیان» برگزار می‌شود.


معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت درباره بخش‌های پنجگانه جشنواره تیتر ۱۲ توضیح داد: جشنواره تیتر امسال از تنوع بالایی برخوردار است و بخش «سرزمین مادری» برای اولین‌بار و با هدف  تبادل افکار و با فراهم سازی بستر فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان ایرانی خارج از کشور در حوزه رسانه به این جشنواره اضافه شده است. «بخش ویژه»، «آثار برگزیده»، «نشریات برگزیده» و «فضای مجازی» دیگر بخش‌های این جشنواره دانشجویی را تشکیل می‌دهند.
وی افزود: "اقتصاد دانش بنیان، جهش تولید و توسعه" و "کرونا، جامعه، حکومت" دو موضوع انتخاب شده در «بخش ویژه» جشنواره تیتر ۱۲ هستند تا دانشگاه‌ها، مراکز علمی و نهادهای آموزشی و فرهنگی کشور بتوانند در قالب نشریات، رسانه‌های دیداری و شنیداری و... حول این دو مسئله اصلی و فعلی کشور نقش‌آفرینی کنند.
 به گفته معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت نظم در انتشار نشریات دانشجویی، به عنوان معیار مهمی در  بخش ویژه جشنواره تیتر ۱۲ لحاظ شده است. 
وی همچنین یادآور شد: امسال در حاشیه جشنواره تیتر ۱۲ «نمایشگاه نشریات دانشجویی» برگزار می‌شود که قطعا موجب پویایی و نشاط بیشتر  فضای جشنواره خواهد شد.
لاری توسعه بخش مجازی را از ویژگی‌های این دوره از جشنواره دانست و گفت: با توجه به گسترش فضای مجازی، فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی، اقبال همگانی و تاثیر وافر آن در انتقال اطلاعات و افکار، ضرورت پرداختن به این حوزه از سوی اهالی رسانه‌ و نشریات دانشجویی بیش از پیش احساس می‌شود. به همین منظور بخش مجازی در زمینه "صفحات اینستاگرامی"، "موشن گرافی"، "فیلم خبری و فتوکلیپ" و" اپلیکیشن‌های اطلاع‌رسانی" به جشنواره اضافه شد.

بیژن سهیلی/54384


( ۴ )

نظر شما :