دکتر غفاری با اشاره به تعطیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی:

فرصت مناسبی برای بهره مندی بیشتر دانشگاهیان از محضر قرآن کریم بوجود آمده است

۲۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۱۶ کد : ۵۴۱۳۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۳۸
آقای دکتر غفاری با اشاره به اهمیت فعالیت های دینی و قرآنی در دانشگاه ها بیان کرد: هدف همه این اقدامات آن است که آموزه های قرآنی تبدیل به فرهنگ شود و در زندگی دانشگاهیان آثار عملی داشته باشد.
فرصت مناسبی برای بهره مندی بیشتر دانشگاهیان از محضر قرآن کریم بوجود آمده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی، اولین جلسه شورای سیاست گذاری فعالیت های قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال جدید با حضور آقای دکتر غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آقای مهندس عسکری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی، آقای دکتر فکری مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی، مشاور معاونت، رئیس و کارشناسان اداره فعالیت های دینی و قرآنی در دفتر معاونت فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

در این جلسه که در آستانه ماه مبارک رمضان برگزار شد ضمن بررسی شرایط بوجود آمده به علت شیوع بیماری و تعطیلی دانشگاه ها در خصوص برگزاری جشنواره قرآن و عترت به صورت مجازی پیشنهادهایی ارائه شد.

در ادامه آقای دکتر غفاری با اشاره به اهمیت فعالیت های دینی و قرآنی در دانشگاه ها بیان کرد: هدف همه این اقدامات  آن است که آموزه های قرآنی تبدیل به فرهنگ شود و فرهنگ قرآنی در زندگی دانشگاهیان آثار عملی داشته باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی خاطر نشان کرد: در شرایطی که کلاس های درس حضوری در دانشگاه ها تعطیل است و دانشجویان فراغت بیشتری در اختیار دارند می توان از این فرصت برای بهره مندی بیش از پیش از محضر قرآن کریم بهره جست.

ایشان با اشاره به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان به عنوان بهار قرآن، و شرایط به وجود آمده بر اثر بیماری کرونا، بر آماده تر بودن افکار و معطوف بودن ذهن دانشجویان به مباحث قرآنی تاکید کرد.

بیژن سهیلی/54136


نظر شما :