دکتر امان‌پور عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز تاکید کرد: اثر ویروس مسری کرونا بر ناوگان حمل و نقل عمومی

۲۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۳ کد : ۵۳۷۰۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۳
عضو هیئت علمی و هسته‌ مشاوره اجتماعی- فرهنگی ستاد مبارزه با بیماری کرونا در دانشگاه شهید چمران اهواز بیان کرد: ناوگان حمل و نقل که به دو دسته باری و مسافری تقسیم می شود شدیدا تحت تاثیر شیوع بیماری های واگیر دار و در حال حاضر ویروس کرونا است.
دکتر امان‌پور عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز تاکید کرد:  اثر ویروس مسری کرونا بر ناوگان حمل و نقل عمومی

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر سعید امان پور در این باره بیان کرد: به دلیل سهولت در آلوده شدن سطوح و وسایل و نیز امکان انتقال ویروس از طریق آنها، در کشورهای آلوده به این ویروس از جمله در کشور ما، ناوگان حمل و نقل عمومی با بحران شدیدی روبرو شده است.
وی افزود: وجود ریسک بالا در استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی باعث شده میزان تقاضا برای استفاده از آنها به حداقل ممکن برسد و در موارد بسیاری آن را به تعطیلی بکشاند.
عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز، ادامه داد: در شرایطی که از سوی متولیان بخش بهداشت، در حال حاضر بهترین راه ممکن برای مقابله با این ویروس،  شعارهای در خانه ماندن و نیز نوروز بدون سفر است، خروج غیرضروری از منزل و استفاده از وسایل نقلیه همگانی، خلاف توصیه های فعلی پزشکان محسوب می شود لذا در چنین شرایطی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به خصوص حمل و نقل عمومی مسافری به هیچ وجه توصیه نمی شود و کاربرد آنها عملا به حداقل ممکن می رسد بنابراین در این وضعیت بحرانی همان طور که پزشکان نیز توصیه اکید دارند بهترین راهکار در صورت امکان، عدم جابجایی است.
امان پور، بیان کرد: در صورتی که مجبور به جابجایی و تردد در سطح معابر باشیم، اگر فواصل کوتاه باشند، پیشنهاد می شود حتی المقدور تردد به صورت پیاده همراه با رعایت دقیق نکات بهداشتی انجام شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: هم چنین در صورت طولانی بودن مسیر مورد نظر، پیشنهاد می شود از وسیله نقلیه شخصی که در آن اسپری ضدعفونی کننده وجود دارد، استفاده شود.

سمانه کیامنش، دانشگاه شهید چمران اهواز


نظر شما :